Yurt Dışı İçin İşçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş İmkanı

Rusya'dan ya en az 9 bin 500 ruble maaş imkanıyla işçi alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu 9 bin 500 ruble verilerek işçi alımında talep edilen şartlar ve diğer detayları okurlarımız için paylaşıyoruz. İşte az 9 bin 500 ruble maaş imkanına yönelik olarak talep edilen iş imkanı...

Yurt Dışı İçin İşçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş İmkanı

Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Kremlin, 145 bin kişilik yabancı istihdamı planlıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova bir açıklama yaparak açıklamasında 2019 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını ifade etti.

111 bin yabancı işçiye ihtiyaç bulunan ülkede, 33 bin işçi ise yedek rezervde tutulacak.

Yabancı işçi alımında öne çıkan sektörlerden ilki enerji. Altyapı projeleri de yabancı işçilerin Rusya'da çalışabileceği alanlar arasında. Sibirya'nın Gücü boru hattı, iş alanlarının arasında gösteriliyor.

Bundan önce yapılan açıklamada Almanya için 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilerek en az 3 bin euro maaş verileceği de belirtildi. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar için başvurular ise 15 Aralık'ta devam edecektir. 

NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR?

Rusya işçi alımına ilişkin olarak başvuru yapacak olan adaylar ne kadar maaş alınacağını araştırmaya başladılar. Konu ile ilgili olarak Rusya'da asgari ücret 9 bin 500 rubledir. Buna göre alınacak işçiler en az asgari ücret alacaklarından dolayı en düşük 9 bin 500 ruble maaş alacaklardır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 7 ay Önce

Nasil başvuru yapabilirim

Uğur
Uğur - 7 ay Önce

Nereye bas vurcaz

Ahmet
Ahmet - 7 ay Önce

Başvurular nereye yapılacak

Sinan
Sinan - 7 ay Önce

Başvurular nereden yapılıyor

Y
Y - 7 ay Önce

Yaş sın varmı başvurular ne zaman bitecek

Tayfun
Tayfun - 7 ay Önce

Nasıl başvuru yapılacak

mahsum
mahsum - 7 ay Önce

Nasıl başvurabiliriz

Ggg
Ggg - 7 ay Önce

O alacak bu alacak amk nerden alcak nereye başvurcaz