Yurt Dışı İçin İşçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş İmkanı

Rusya'dan ya en az 9 bin 500 ruble maaş imkanıyla işçi alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu 9 bin 500 ruble verilerek işçi alımında talep edilen şartlar ve diğer detayları okurlarımız için paylaşıyoruz. İşte az 9 bin 500 ruble maaş imkanına yönelik olarak talep edilen iş imkanı...

EKONOMİ 07.12.2018, 17:54
Yurt Dışı İçin İşçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! En Az 9 Bin 500 Ruble Maaş İmkanı

Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Kremlin, 145 bin kişilik yabancı istihdamı planlıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova bir açıklama yaparak açıklamasında 2019 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını ifade etti.

111 bin yabancı işçiye ihtiyaç bulunan ülkede, 33 bin işçi ise yedek rezervde tutulacak.

Yabancı işçi alımında öne çıkan sektörlerden ilki enerji. Altyapı projeleri de yabancı işçilerin Rusya'da çalışabileceği alanlar arasında. Sibirya'nın Gücü boru hattı, iş alanlarının arasında gösteriliyor.

Bundan önce yapılan açıklamada Almanya için 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilerek en az 3 bin euro maaş verileceği de belirtildi. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar için başvurular ise 15 Aralık'ta devam edecektir. 

NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR?

Rusya işçi alımına ilişkin olarak başvuru yapacak olan adaylar ne kadar maaş alınacağını araştırmaya başladılar. Konu ile ilgili olarak Rusya'da asgari ücret 9 bin 500 rubledir. Buna göre alınacak işçiler en az asgari ücret alacaklarından dolayı en düşük 9 bin 500 ruble maaş alacaklardır. 

Yorumlar (8)
Adem 12 ay önce
Nasil başvuru yapabilirim
Uğur 12 ay önce
Nereye bas vurcaz
Ahmet 12 ay önce
Başvurular nereye yapılacak
Sinan 12 ay önce
Başvurular nereden yapılıyor
Y 12 ay önce
Yaş sın varmı başvurular ne zaman bitecek
Tayfun 12 ay önce
Nasıl başvuru yapılacak
mahsum 12 ay önce
Nasıl başvurabiliriz
Ggg 12 ay önce
O alacak bu alacak amk nerden alcak nereye başvurcaz