Yüz Binlerce Çalışana Müjde! Yemek Kartlarında Anlaşma Sağlandı

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından yemek kartlarındaki yüksek komisyonlara karşı yürütülen çalışmalar sonuçlandı. Bununla beraber Gümrük ve Ticaret Bakanlığında yapılan çalışmalara göre; komisyon oranlarında yüzde 4,5 tavan sınırında anlaşıldığı ifade edildi.

Yüz Binlerce Çalışana Müjde! Yemek Kartlarında Anlaşma Sağlandı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran bu konuyla alakalı olarak yazılı açıklama ile bilgilerini paylaştı.

ATO’nun tarafından yemek kartlarındaki yüksek oranlı komisyonlara karşı olarak yürütülen çalışmaların sonuçlandığını belritti.

Gümrük Bakanlığı'nın alakalı tarafları bir araya getirdiği çalışmada tarafta düzenlemelerin yapılacağını sözlerine ekledi.

Baran ayrıca yaptığı açıklamada; 10 milyar liraya yaklaşan yemek kartları pazarı içerisinde yüksek oranlı komisyonlar sebebiyle sıkıntılar yaşanmaktaydı.

İstanbul Ticaret Odası'nın yanısıra  ATO olarak da Restoran, Lokanta, Kafe Hizmetleri Meslek Komitemizin yürüttüğü çalışmayla yemek kartlarında uygulanan komisyonlara yüzde 4,5 tavan sınırının getirilmesi konusunda uzlaşma sağlandığı ve ayırca Yiyecek içecek sektörünün üzerinden yük kalkmıştır" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE