Zamlara İlişkin Milyonlarca Memur Bakan Sarıeroğlu'nun Açıklamasına Kitlendi !

Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında memur zamlarına ilişkin açıklama saat 14.15'te Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılacak.

Zamlara İlişkin Milyonlarca Memur Bakan Sarıeroğlu'nun Açıklamasına Kitlendi !

Toplu sözleşme kapsamında taraflar arasındaki görüşmeler bugün sona erecek. Görüşmelerde uzlaşma sağlanamaması halinde ise zam oranını belirlemek üzere Hakem Heyeti devreye girecek. Kaynaklar, gece yarısına kadar hükümetin iyileştirme içeren teklifini sendikalara iletmesinin beklendiğini kaydettiler.

14.15'TE AÇIKLAMA YAPILACAK 

Memur maaşlarına ilişkin açıklamayı ise saat 14.15'te Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu yapacak.  

HAKEM HEYETİ ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

Üye yapısının belirlenmesinde hükümetin daha ağırlıklı olduğu Hakem Heyeti'nin son kararı memura verilecek zam oranında da son belirleyici olacak. 2010 yılına kadar Hakem Heyeti kararları hükümet açısından bağlayıcı değildi. Ancak o yıl yapılan anayasa değişikliği ile Hakem Heyeti kararına uymak taraflar açısından zorunlu hale getirildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 13:55
YORUM EKLE