Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranlarını İndirdiğini Müjdeledi

Ziraat Bankası, konut kredisi faizleri, kredi faizleri ve KMH faiz oranlarını indirdiğini müjdeledi. Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 22.11.2016, 16:22 22.11.2016, 16:33
Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranlarını İndirdiğini Müjdeledi
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, faiz oranlarında indirim müjdesini müşterilerine duyurdu. Hüseyin Aydın “konut kredisi yapılandırma faizlerinin” %1.09'a indirildiğini açıkladı. 

Genel Müdür Aydın, Ziraat Bankası'nın bankacılığa öncülük etmesi için her zaman çalıştıklarını söylediği açıklamada: “Ziraat Bankası’ndan evvelce kullandığı konut kredisinin geri ödemesini yapılandırmak dileyen müşterilerimize aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulayacağız."dedi.

Ziraat Bankası, konut kredisi kullanıp da faiz oranlarından memnun olmayan müşterileri için böyle bir uygulama yapma ihtiyacı duydu. Güncel faiz oranlarının bir hayli düşük olduğu göz önünde bulundurulduğunda Ziraat Bankası'nın faiz oranları bu oranın üstünde kalıyor. Fakat önceki faiz oranlarına göre bir hayli indirim yapıldığı düşünülüyor.

Genel Müdür Aydın, uygulanacak faiz oranlarının borçlarını düzenli olarak ödeyen müşterileri kapsadığını, ödemeleri düzensiz olan müşterilere olumsuz yanıt verildiğini ifade etti. Banka aynı zamanda, kredili mevduat hesabı (KMH) ve kredi kartı faiz oranlarını da düşürme kararı aldı. 

Kamupersoneli.net|ANKARA
Yorumlar (0)