banner731

Ziraat Bankasından Çok Önemli Karar: Faiz Oranları Düşürüldü

Merkez Bankasının faiz kararı sonrasında Türk Eximbank tarafından faiz indirimi kararı alınmıştı. Bu konuya ilişkin bir karar da Ziraat Bankasından geldi. Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere indirdi.

EKONOMİ 13.09.2019, 17:49
Ziraat Bankasından Çok Önemli Karar: Faiz Oranları Düşürüldü

Merkez Bankasının faiz kararının ardından ilk olarak Türk Eximbank ve ardından Ziraat Bankası tarafından faiz indirimi kararı alındı. Bu bağlamda Ziraat Bankası 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere faiz indirimi yaptı.

FAİZ İNDİRİMİ KARARI

Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası kurumsal kredi faiz oranlarını aylık yüzde 13-yüzde 15.5 aralığına kadar indirdi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık yüzde 1.25'e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık yüzde 1.35'e düşürdü.

Ziraat Bankası tarafından konut kredisinde 500 bin lira ve üzeri kredilerde faiz oranını aylık yüzde 1.19 olarak belirlendi ve 500 bin lira altındaki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0.99 seviyesinde.

TÜRK EXİMBANK VE İŞ BANKASINDAN FAİZ İNDİRİMİ

Türk Eximbank da bugün TL kredi faiz oranlarında 2 puana ulaşan indirime gittiğini duyurmuştu.

Bunun yanı sıra İş Bankası tarafından da bir karar alındı. İş Bankası bugün konut kredisi faiz oranlarını 120 ay vadeye kadar yüzde 1,17'ye indirdiğini duyurdu.

Yorumlar (4)
Muhammet 2 ay önce
Zaten konut 0,99 du konutta indirim yapılmamışki
Nermin 2 ay önce
Konut kredisi zaten 0.99 du indirim yapılmadı mı?
A.mutalip 2 ay önce
Yaplandirma niye yapilmiyor 1.88 kredi cekmisim
Hakan 2 ay önce
Asgari maaş alan bı mıllet olarak çok yüksek gene yüksek faizden çekenlerede iyi oldu yapılandırma yok bekleyeydınız :)))