Zorunlu Trafik Sigortasındaki Fiyatlar Düşmeye Başladı

Zorunlu trafik sigortasında uygulanmaya çalışılan değişiklikler şimdiden memnun etmeye başladı. Yüksek fiyatları nedeniyle tepki gören zorunlu trafik sigortası fiyatları, yakında tamamiyle istenilen bütçe sınırına çekilmiş olacak ve zorunlu trafik sigortası nihayet normal seviyede seyredecek.

EKONOMİ 17.09.2016, 09:42 17.09.2016, 11:52
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Fiyatlar Düşmeye Başladı
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Fiyatlar Yüz Güldürmeye Başladı

Zorunlu trafik sigortasındaki fiyatların oldukça yüksek bütçelere tekabül etmesi nedeniyle vatandaşlardan yoğun tepki aldığını kamupersoneli.net olarak yaptığımız haberler kapsamında sizlere ulaştırmıştık. Bu bilgilendirmelerimiz ve haberlerimiz kapsamında; zorunlu trafik sigortasına uygulanacak olan değişiklikleri de yine yaptığımız haberler kapsamında sizlere aktarmıştık. 

Zorunlu trafik sigortasına yönelik yapılacak değişikliklerin yanı sıra, hali hazırda daha önceki seviyelerine inmeyi başarmış trafik sigortası fiyatlarının vatandaşların memnuniyetini kazandığını ifade etmek mümkün. Oldukça fahiş fiyatlardan araç sahiplerine sunulan trafik sigortalarının sigorta acentalarından doğrudan kaynaklanan bir etki olmadığını da yine aktarmıştık.

Sorumlu yalnızca acentalar değil.

İlgili vergi masrafları, ödenekler ve tüm maddi problemler nedeniyle yukarılara çıkan zorunlu trafik sigortası fiyatları, düzenleme kararıyla birlikte yeniden ele alınacak. Bu kapsamda, henüz düzenleme gerçekleşmemişken; normal seyrine dönmeye çalışan fiyatların bir nebze de memnuniyet sağladığını vatandaşlar zaten aktarmaktalar. 

Yakın tarihte yeni bir düzenleme ile çok daha iyi fiyatlara tekabül edecek sigorta fiyatlarının, nihayet araç sahiplerinin yüzünü güldüreceği düşünülüyor.

Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları şuan ne kadar?

Şuanda 1000 TL, 750 TL ve 500 TL gibi sınırlarda gezen sigorta fiyatları; yakın tarihte oldukça alt limitlere çekilmiş olacak. 

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)