EKPSS Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Bilindiği gibi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından engelli memur adaylarının kamu kurum ve kuruluşlarına atanabilmeleri için EKPSS gerçekleştiriliyor. EKPSS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı.

EKPSS Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Engelli memur adaylarının kamu kurum ve kuruluşlarının bünyelerine atanabilmeleri için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı uygulanıyor.  EKPSS'ye katılan engelli memur adayları sınav sonuçları ile yerleştirme tercihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarını tercih ediyor ve bu tercihler ile atamaları puanlarına göre gerçekleştiriliyor. 

SONUÇ GEÇERLİLİK SÜRESİ 4 YIL OLDU

EKPSS yönetmeliği hakkında geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de Bakanlar Kurulu kararı yayımlandı. Yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre Engelli Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçlarının geçerlilik süresi hakkında değişiklik yapıldı. Buna göre EKPSS sonuçlarının geçerlilik süresi 4 yıla çıkarıldı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Tüm bunların yanı sıra EKPSS hakkında tüm detayları kamu personeli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. EKPSS başvuruları ÖSYM tarafından bugün başvuru kılavuzunun yayımlanması ile başlıyor. 6 Şubat 2018 tarihinde başlayan başvurular 21 Şubat 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Bunun yanı sıra adaylar geç başvurularını 14 Mart 2018 tarihinde saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir. Sınav sonuçları ise ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Konu ile ilgili olarak adaylar 2 Mayıs 2018 ile 16 Mayıs 2018 tarihleri arasında EKPSS kuraları başvuru yapacaklardır. Bununla beraber adaylar kura için 29 Mayıs 2018 ile 30 Mayıs 2018 saat 23.59 arasında geç başvuru yapacaklardır.

KILAVUZ YAYIMLANDI

EKPSS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından bugün yayımlandı. ÖSYM'den yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında  Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde saat 10:15’de 81 il merkezinde uygulanacaktır.

EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvurular, 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru işlemleri  2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2018-EKPSS Kılavuzunda yer almakta olup 2018-EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatıma Merve
Fatıma Merve - 1 yıl Önce

ÖSYM Giriş Yerinde benden şifre istiyor ne yapabilirim