EKPSS Başvuruları Başlıyor! İşte Başvuru, Sınav ve Yerleştirme Tarihleri

Engelli memur adayların kamu personeli olma yolundaki sınavlarından biri olan EKPSS'ye başvurular başlıyor. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına başvurular 6 Şubat 2018 tarihinde başlayacak. Peki başvurular ne zaman bitecek? Sınav ne zaman yapılacak? Sonuçlara göre yerleştirmeler ne zaman yapılacak? Haberimizde..

EKPSS Başvuruları Başlıyor! İşte Başvuru, Sınav ve Yerleştirme Tarihleri

Bilindiği gibi engelli memur adayları kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilmek için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan EKPSS'ye katılıyorlar.

EKPSS'ye katılan adaylar sınav sonuçlarının ardından kamu kurum ve kuruluşları için tercihte bulunuyor ve kuraya başvuru yapıyorlar. Bunun ardından sınav sonuçlarına göre adayların atamaları gerçekleştiriliyor.

EKPSS GEÇERLİLİK SÜRESİ 4 YIL OLDU

Bilindiği gibi Resmi Gazete'de Bakanlar Kurulu kararı yayımlandı. Yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında EKPSS yönetmeliğinin değiştirildiği belirtildi. Değiştirilen yönetmeliğe göre EKPSS geçerlilik süresi 4 yıla çıkarıldı. Bunun yanı sıra atamalarda puanları eşit olan adaylar arasında yaşı büyük olana öncelik tanınacağı da ifade edildi.

Bu kapsamda kamupersoneli.net olarak EKPSS sınav, başvuru ve yerleştirme tarihlerini ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

BAŞVURUR, SINAV VE YERLEŞTİRME TARİHLERİ

EKPSS başvuruları 6 Şubat 2018 tarihi itibari ile başlayacak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav takvimine göre EKPSS başvuruları 21 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Adaylar sınav başvurularını ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştireceklerdir. 

EKPSS Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde uygulanacaktır. Sınav sonuçları ise ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Adaylar EKPSS için 14 Mart 2018 ile 14 Mart 2018 saat 23.59 arasında geç başvurularını yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra adaylar 2 Mayıs 2018 ile 16 Mayıs 2018 tarihleri arasında EKPSS kuraları başvuru yapacaklardır. Bununla beraber adaylar kura için 29 Mayıs 2018 ile 30 Mayıs 2018 saat 23.59 arasında geç başvuru yapacaklardır.

EKPSS yerleştirme takvimine tercih tarihleri ise 8 Mart 2018 ile 16 Mart 2018 olarak belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan oğuz
Adnan oğuz - 1 yıl Önce

Slm ben. Bu e_kpss ye başvuracam yarın başlıyormu sınavına girecem nereden başvuracam