Engelli memur adayları, ÖSYM'ye tepkili

Engelli memur adayları ÖSYM’nin tercih süresi biten 2016/1 EKPSS tercih sürelerini uzatmasına anlam veremezken bu konudaki tepkilerini ortaya koyuyorlar. Adayların ortak düşünceleri ise “madem uzatılacak neden daha önce açıklama yapılmadı” sorusu oldu.

Engelli memur adayları, ÖSYM'ye tepkili

 TERCİHLER 22 TEMMUZ 2016’DA BİTMİŞTİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen engelli vatandaşlarımız, kendileri için özel olarak hazırlanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına ait 2016/1 EKPSS tercihlerini geçtiğimiz Cuma yani tarihler 22 Temmuz 2016 tarih saat 23:59’a kadar ÖSYM’nin sistemin e bildirmişlerdi.

Adaylar, bu süreç zarfında ülkemizde yaşanılan ve kınayıp tasvip etmediğimiz olaylar neticesinde ÖSYM’ye defalarca telefon ve e-mail ile sürecin uzatılıp uzatılmayacağı hakkın görüş sormuş iseler de ÖSYM engelli memur adaylarının bu isteklerine olumlu veya olumsuz hiçbir şekilde açıklama yapmamış ve kafalardaki soruları cevapsız bırakmışlardı.

Hal böyle olunca da engelli memur adayları ÖSYM’nin 2016/1 EKPSS tercih tarihini uzatmayacağı kanaatini getirerek 22 Temmuz 2016 saat 23:59’a kadar tercihlerde bulunmuşlar idi.

TERCİH SONUÇLAR BEKLENİRKEN ÖSYM’DEN AÇIKLAMA

Adaylar yapmış oldukları tercihler sonrasında, ÖSYM’nin geçtiğimiz EKPSS sınavlarının sonuçlarını açıklama sürelerini dikkate alarak heyecan ile sonuçların açıklanmasına dair bir resmi bir açıklama beklentisi içerisine girmiş iken, ÖSYM’den engelli memur adaylarını şaşırtacak bir açıklama geldi.

ÖSYM’nin bugün sabah saatlerinde yapmış olduğu açıklamada 22 Temmuz 2016 saat 23:59’a kadar yapılması gerekilen 2016/1 EKPSS Tercihlerinin 29 Temmuz 2016 tarih saat 23:59’a kadar uzatıldığını duyurdu. Bu duyuru tercih sonuçlarının bir an önce açıklanmasını bekleyen engelli memur adaylarını şaşırtırken, adaylar tercih süresi bitmeden yapılması gereken bu açıklamanın şimdi yapılması karşısında bir bağlantı kuramamanın üzüntüsünü yaşamaktalar.

Engelli memur adayları ülkemizde yaşanılan üzücü olaylar karşısında bu ertelemenin olabileceğini düşünür iken kabullenilemeyen olayın ise bu uzatmaya dair yapılan açıklamanın neden daha önce yapılmadığı konusu. Adaylar ÖSYM’ nin engelli memur adaylarına ait bu ve bunun gibi konularda daha ciddi ve özenli bir tutum sergilemesini isterken, karşılarındaki kişilerin bir engelli olduğunun unutulmamasını ve birçok engelli vatandaşın ruhsal ve duygusal olarak etkilenebileceğini de göz önünde tutulmasını istemektedirler. 

Kamupersoneli.Net olarak da ÖSYM'nin engelli memur adayları ile ilgili konu ve konularda daha titiz ve dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyor, yapacağı açıklamaları bu hususlar çerçevesinde yapmaları gerektiğini belirtiyoruz. 

 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 13:20
YORUM EKLE