ÖSYM, 2018/2 EKPSS Takvimini Açıklamayı Düşünüyor Mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2018/2 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2018/2 sınav takvimini açıklamadı. Bu yönde adayların taleplerini dile getiriyoruz...

ÖSYM, 2018/2 EKPSS Takvimini Açıklamayı Düşünüyor Mu?

Kamupersoneli.net olarak EKPSS ile alakalı olarak detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığı tarafından gerçekleştirilen EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) tercihlerinin ne zaman ve hangi tarihlerde gerçekleştirileceğiyle alakalı olarak sorular soruluyor.

Atanmak isteyen engelli adayları için 2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacağı merak edilirken bizlerde adayların taleplerini dile getiriyoruz.

2018/1 DÜZENLENDİ 2018/2 BEKLENİYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesinde 22 Nisan 2018 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev almak isteyen binlerce engelli adaylarına yönelik olarak EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) gerçekleştirilmiş ve sınav sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Daha sonra ÖSYM tarafından 8-16 Mart tarihleri arasında tercih işlemleri alınmıştı.

PEKİ ÖSYM 2018/2 EKPPS TAKVİMİNİ AÇIKLAMAYI DÜŞÜNÜYOR MU?

Birinci dönemde gerçekleştirilen sınavın üzerinden aylar geçmesine rağmen ÖSYM 2018/2 EKPSS takvimi ile alakalı olarak resmi bir açıklama yapmadı.

Adayların kamupersoneli.net olarak bizlerde ilettikleri mesajlarda bu belirsizliğe son verilmesini istediklerini ve çalışma düzenlemelerini yapılan açıklamalara göre uygulayacaklarını bildiriyorlar.

ÖSYM olarak gereğinin yapılması gerekmekte ve adayların talepleri neticesinde açıklama yapılması en doğru karar olacaktır...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
spalsi
spalsi - 9 ay Önce

teşekkürler sesimiz olduğunuz için ''kamupersoneli.net''

Birkişi
Birkişi - 9 ay Önce

üzerinden 6 ay geçen bu sınav için atamayı düşünmeliler ki artık adalet yerini bulsun.

Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

yeter artık engelli adaylar cevap bekliyor. artık neyi bekliyorsunuz. çok bunaldık. bizim elimizde de seçimde oy kullanmak var .

Mıro
Mıro - 9 ay Önce

Yeter artık klavuzu yayınlayın kontenjan ve kadro sayıları açıklansın bizi kandırmayın nereye kadar geçiştirmeyle sürdüreceksiniz en az 5000 alım olmalı

Su
Su - 9 ay Önce

inşAllahhh hayırlısı olur hepimiz icin... Rabbim herkesin gönlüne göre versin... Acıklansın ama artık...

Engelliyaşam
Engelliyaşam - 9 ay Önce

Çok teşekkür ederim. Sesimiz oldunuz

Ümit
Ümit - 9 ay Önce

Kaç ay gecti beklemekten yorulduk resmen unutulduk ne kadar daha bekletecekler??sesimiz olduğunuz için çok teşekkürler"kamupersoneli.net"

Osman
Osman - 9 ay Önce

Malesef 4 duvar arasında engelli arkadaşlar yaşam savaşı veriyor. Bunu dur denmeli. Engellilere engel olmak adeletsizliğin temellerindedir.