ÖSYM'den Son Dakika 2016 EKPSS Tercih İşlemleri Duyurusu

EKPSS tercihleri uzatıldı. 2016 EKPSS tercihlerinin uzatılması ile birlikte ekpss tercih sonuçları açıklama tarihi de ertelenmiş oldu. Detaylar kamu haberleri merkezinde...

EKPSS 25.07.2016, 10:47 25.07.2016, 10:51
ÖSYM'den Son Dakika 2016 EKPSS Tercih İşlemleri Duyurusu

 ÖSYM'den Açıklama Yapıldı ! EKPSS Tercihleri Uzatıldı !

Tercih Sonuçları Ertelendi  ÖSYM resmi internet sayfasından yapılan açıklama ile Engelli Kamu Personeli yerleştirme tercihleri için son tarih ertelendi. Bilindiği gibi cuma günü ilgili tercih işlemleri sona ermiş ve bazı adaylar sonuçları beklemeye koyulmuştu, tercih işlemlerinin uzatılması ile birlikte sonuç açıklama tarihi de ertlenmiş oldu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığı resmi internet sayfasından yapılan duyuruda EKPSS tercih işlemlerinin 29 temmuz 2016 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. ÖSYM'den yapılan duyuru şu şekilde ;

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme için Tercih İşlemleri 13 Temmuz 2016 tarihinde başlayan ve 22 Temmuz 2016 tarihinde sona eren 2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme için tercih işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihine uzatılmış olup tercih gönderme işlemleri saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylara önemle duyurulur.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer adaylarla paylaşabilirsiniz. Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (25)
Muhsin 3 yıl önce
peki ne zaman açıklanacak
Hanife 3 yıl önce
Peki ne zaman atama olacak
Editör 3 yıl önce
Hanife hanım;
Atamalar atamanızın yapıldığı kuruma göre değişiklik göstermekte olup, atandıktan sonra atandığınız kurumun resmi sitesini veyahut sitemizde yayınlanacak olan haberleri takip etmenizi öneriyoruz.
m 3 yıl önce
ösymden tercih yaptıktan sonra herhangi biyere onaylatıyormuyuz tercihleri
Editör 3 yıl önce
ÖSYM sisteminden tercih yaptıktan sonra herhangi bir yere herhangi bir işlem yaptırmanız gerekmemektedir.
Tercihleriniz için hayırlı olsun diliyoruz.
filiz 3 yıl önce
ne zaman açıklanacağı neden belirtilmiyor?
mehmet 3 yıl önce
Tercihler ne zaman aciklanacak
ercan 3 yıl önce
Tercih yapmıştım yeniden mi yapmam gerekir yoksa devammi ediyor
Editör 3 yıl önce
Tercih sürelerinin uzatılması tekrar tercih yapmanız anlamına gelmemekte olup, uzatılan süre ile birlikte tercihlerinizi tekrardan kontrol ederek düzeltebileceğiniz anlamına gelmektedir.
emre 3 yıl önce
Yaptığımız tercihler ne zaman açıklanacak bilgi verebilirseniz sevinirim
Editör 3 yıl önce
2016/1 EKPSS Tercihlerinin süreleri uzatılmış bulunmakta olup 29.07.2016 tarih saat 23:59 a kadar tercih yapılabilir. Bu bakımdan, tercih süresinin uzatılması ve geçmiş yıllarda yapılan 2012 ÖMSS - 2014 EKPSS sınavlarının değerlendirilmesi neticesinde 2016/1 EKPSS tercih sonuçları kesin olarak bilinmemekle birlikte 1 hafta ile 15 gün içerisinde açıklanacağı beklenmektedir.
tuba akçay 3 yıl önce
ne zaman açıklanacağı neden belirtilmiyor?
Editör 3 yıl önce
Tuba hanım haberde ne zaman açıklanacağı değil tercih işlemlerinin uzatıldığı konusu yer almaktadır. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama olmaması sebebi ile haber içeriğinde de bu konu ile ilgili bir bilgiye yer verilmemiştir. Ancak geçmiş yıllarda yapılan 2012 ÖMSS ve 2014 EKPSS sınavlarına ait atamalar incelendiğinde tercih sonuçlarının 1 hafta ile 15 gün içerisinde açıklanacağını düşünülebilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın