ÖSYM EKPSS Engelli Memur Ataması Takvimi Ne Zaman Yayımlanacak? 2019 EKPSS Tercih Takvimi

Binlerce engelli vatandaşımız Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) takviminin ÖSYM tarafından yayımlanıp, yayımlanmadığını merak ediyor. 2019 yılı Engelli memur atamasının ne zaman yapılacağı sorgulanırken detayları paylaşıyoruz... 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan maddelere göre kamu kurum ve kuruluşlarında engelli kamu personeli çalıştırma oranı yüzde 3 olarak biliniyor... Peki 2019 EKPSS engelli memur ataması takvimi ne zaman yayımlanacaktır? İşte detaylar...

ÖSYM EKPSS Engelli Memur Ataması Takvimi Ne Zaman Yayımlanacak? 2019 EKPSS Tercih Takvimi

2019 yılının ortalarında bulunduğumuz şu günlerde engelli okurlarımız 2019 EKPSS tercih takvimini merak ediyorlar...

ÖSYM EKPSS Engelli Memur Ataması Takvimi Ne Zaman Yayımlanacak? 2019 EKPSS Tercih Takvimi süreci hakkında bazı bilgiler...

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) başvuruları en son 6 Şubat 2019- 21 Şubat 2018 tarihleri arasında alınmıştı ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ise 22 Nisan 2018 tarihinde düzenlemmişti.

Engelli adaylar Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için 13 Mart- 14 Mart 2018 tarihlerinde geç başvurularını yaptılar ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ise 17 Mayıs 2018 tarihinde erişime açılmıştı.

EKPSS ÖSYM 

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura işlemlerine yönelik tüm sorumluluk Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına aittir... ÖSYM tarafından hazırlanan kılavuzlarla beraber adaylar atama sürecine dahil olurlar ve takvim her yıl aynı kanunlara göre hazırlanmaktadır.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ataması için yayımlanan tercih kılavuzunda ise adayların atanabileceği kadrolar, kadro özel nitelik kodlarının yanı sıra kimlerin atanamayacağı gibi statüler belirtilmektedir.

Bu sayede engelli adaylar memur ataması için tercihlerini yapmaktadırlar ve Engelli memur atama sonuçları da ÖSYM tarafından açıklanmaktadır...

PEKİ KİMLER EKPSS BAŞVURUSUNDA BULUNAMAYACAK?

EKPSS başvurusu yapmak isteyenlerin ÖSYM kılavuzunda yer alan şartlara uygun olması zorunluluktur.

65 yaşını dolduran engelli kişiler EKPSS başvurusu yapamayacaktır.

İlkokul, ortaokul, lise düzeyinde bulunan engelli kişilerin kura çekimleri ise tercihlerine göre yapılmaktadır...

Kura yerleştirmelerinde ise kadrolara göre eğitim seviyesi, cinsiyet şartlartı gibi nitelik sağlayan bireylerin eşleşme oranlarına bakılmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enğelli annesiyim naciye
Enğelli annesiyim naciye - 2 hafta Önce

Kura ile olsa san ki torpil var

Enğelli annesiyim naciye
Enğelli annesiyim naciye - 2 hafta Önce

Kura ile olsa san ki torpil var

Mesut Erdoğan
Mesut Erdoğan - 3 gün Önce

Merakla bekliyorum
Merhaba cumhurbaşkanım

Mesut Erdoğan
Mesut Erdoğan - 3 gün Önce

Merakla bekliyorum
Merhaba cumhurbaşkanım

Mesut Erdoğan
Mesut Erdoğan - 3 gün Önce

Merakla bekliyorum
Portil yaparsanız çok memnun olurum