ÖSYM Tarafından EKPSS Tercih Sonuçları Açıklanacak!- EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren adayların kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlandılar ancak tercih sonuçları henüz açıklanmadı. Adaylar EKPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Peki EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS tercih sonuçları son dakika...

EKPSS 13.12.2018, 21:44
ÖSYM Tarafından EKPSS Tercih Sonuçları Açıklanacak!- EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için 2 bin 504 engelli memur alımı yapılıyor. Aylardır heyecanla beklenen terciler geçtiğimiz haftalarda başlamış ve kısa süre içinde tamamlanmıştı.

2016-EKPSS veya 2018-EKPSS sonuçları ile 2016-Kura veya 2018-Kura kayıtlarına göre yerleştirme işlemleri yapılacak. İşte, konuya ilişkin merak edilen detaylar...

SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

29 Kasım-7 Aralık tarih aralığında alınan başvuruların ardından değerlendirme aşamasına geçen ÖSYM, EKPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama yapmadı.

Ancak, geçtiğimiz dönemlerdeki sonuç açıklama süreçleri baz alındığında EKPSS/2 tercih sonuçlarının en geç 31 Aralık Pazartesi günü açıklanacağı öngörülebilir. Bu durum, ÖSYM'nin yoğunluk durumuna göre erken ve geç açıklanma şeklinde değişkenlik gösterebilir.

EKPSS NEDİR?

"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan, EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

Yorumlar (3)
Leyla Gümüştaş Engelli Kamu Personellerin arttırılması 13 ay önce
Engelli Kamu Personellerin in arttırılması Engelliler herkese alınmıyor alan Firmalarda hemen çıkarmak istiyor bu durumdan bu Özel insanlar çok etkileniyor bu İş konularına çözüm..
Gönül Yılmaz 13 ay önce
Engelli raporumu yenilemek için ankarada hastane bulamadım. Engelli raporu hariç mhrs de engelli raporların iptal edileceği söyleniyor. Ankarada hangi hastaneden alırım
Çirkin kral 13 ay önce
Hayırlısı bakalım