50 Bin Kamu Lojmanı Satışı Ne Zaman Yapılacak?

Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde kamu lojmanları satışı da yer almıştı. Peki, 50 bin kamu lojmanı satışına ne zaman başlanacak? Detaylar haberimizde...

EMLAK 09.08.2018, 15:55
50 Bin Kamu Lojmanı Satışı Ne Zaman Yapılacak?

Kamu lojmanlarının satışı ile ilgili detaylar belirginleşmeşe devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan kamu lojmanlarının satışı için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamada bulundu. 

Kurum ilk etapta 5 bin kamu lojmanı satışı yapılacağını, bakanlık olarak toplamda ise 50 bin kamu lojmanını satacaklarını söyledi. Kamu lojmanlarının satışı için öncelikli olarak Milli Emlak Otomasyon Sistemi üzerinden envanter çalışması yapılacak. 

Öncelik Kamu Çalışanlarına Verilecek 

Kamu lojman satışları için öncelik içerisinde oturan kişilere verilecek. Ancak kamu lojmanında oturan kişi bu lojmanı satın almak istemediğini söylerse bu durumda lojman satışı için ilan verilecek. Kamu lojmanları için fiyatlandırma çalışması eksperler tarafından yapılacak. 

Yine de emsal konut fiyatları ile kıyaslandığında lojmanların satış fiyatları daha uygun seviyede tutulacak. İsteyen kişilere taksitle lojman satışı yapılırken peşin alımda bulunmak isteyen kişilere yönelik olarak ise peşin ödeme indirimi uygulanacak. Lojmanları satın almak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilen satış süreci hakkındaki tüm gelişmeleri sitemiz üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz...

Konut Kredisi Faiz İndirimi Geliyor...

Konut kredisi faiz indirimi hakkında kendisine yöneltilen soruyu da yanıtlayan Murat Kurum "Konut sektöründeki problemi çok iyi biliyorum. Buna ilişkin Hazine ve Maliye Bakanlığı, biz, ilgili bakanlıklar ciddi manada çalışıyor. Sektör temsilcilerini dinledik. Sorunların çözümüne ilişkin çalışmalar yapıyoruz. Faiz desteği mi olur, başka bir şey mi olur; bunu süreç içinde açıklıyor olacağız” diyerek gönüllere su serpti.

Kamupersoneli.net - Ankara

Yorumlar (0)