Beştepe 15 Temmuz Müzesi Ankara Ne Zaman Açılacak?

Ankara 15 Temmuz Müzesi olarak ta anılan Beştepe 15 Temmuz Müzesi için beklenen inşaat çalışmalarına sonunda başladı. Peki, Beştepe 15 Temmuz Müzesi ne zaman açılacak? Detaylar haberimizde...

Beştepe 15 Temmuz Müzesi Ankara Ne Zaman Açılacak?

15 Temmuz günü yapılan darbe girişimine karşı koymak için verdikleri mücadelede şehit edilen kişileri anmak ve isimlerini ölümsüzleştirmek için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısına Beştepe 15 Temmuz Müzesi yapılacağı duyurulmuştu. 

Uzun süredir müzenin ne zaman açılacağı hakkında bilgi almak isteyen kişilerin bekledikleri müjdeli haber geldi. Müzenin inşaatı için ilk kazma vuruldu. Müze için çalışmalar büyük bir hızla başlarken müzenin en geç 3. 15 Temmuz Şehitleri Anma gecesine yetiştirilmesi için talimat verildiği açıklandı. 

15 Temmuz Müzesi Ankara'da Nereye Yapılacak?

Çok sayıda şehit verilen illerimizin arasında yer alan Ankara'da yapılacak olan 15 Temmuz Müzesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile karşılıklı olarak inşa edilecek. 15 Temmuz Müzesinin Şehitler Abidesi ile yan yana inşa edileceği açıklandı. Özel alanda inşa edilecek olan müzede o gecey ait olan çok sayıda hasarlı araca da yer verilecek. 

15 Temmuz gecesinde yaşanan büyük ihaneti unutulmaz kılmak ve gelecek nesilin bu ihanetten bir ders çıkarmasını amaçlayan müze aynı zamanda o gece vatanı savunmak için gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin de anılarını ve isimlerini yaşatacak. 

Müzede o geceye ilişkin tüm gerçekler tüm çıplaklığı ile yer alacak, buna ek olarak özel ışık ve gösteri teknikleri kullanılarak o gece yaşananlar görsel olarak ta ziyaretçilerle buluşturulacak. FETÖ terer örgütünün yanı sıra Türkiye'nin mücadele ettiği tüm terör örgütleri içinde ayrı bölümler oluşturulacak. 

Kamupersoneli.net - Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE