Enflasyon Rakamları Ne Zaman Açıklanacak, Ekim Kira Artışı 2018 Ne Kadar Olacak?

Eylül ayı enflasyon verisi büyük bir merakla bekleniyor. Eylül enflasyon beklentisi yüksek olarak belirlenmişti. Ancak piyasalar beklentinin aşılıp aşılmayacağı sorusunun yanıtını arıyor. Detaylar haberimizde...

Enflasyon Rakamları Ne Zaman Açıklanacak, Ekim Kira Artışı 2018 Ne Kadar Olacak?

Eylül ayı enflasyon beklentisi son derece yüksek olarak açıklanmasına rağmen piyasalar 

Enflasyon Ne Zaman Açıklanacak?

Enflasyon verisi yarın saat 10.00 itibari ile Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak. 

TÜİK her ay bir önceki aya ait enflasyon rakamlarını saat 10.00 itibari ile kendi internet sitesi üzerinden ilan etmekte olup Kamupersoneli.net olarak bu sonuçları anlık olarak takipçilerimize mobil bildirimler ile ulaştırıyoruz. Sizde aşağıda yer alan mobil uygulamalarımızı indirerek aylık enflasyon rakamlarının takip edebilirsiniz...

Ekim Kira Artış Oranı 2018 Ne Zaman Açıklanacak?

TÜİK tarafından açıklanacak olan Eylül enflasyon verisi içerisinde yer alan ÜFE Eylül 2018 rakamları Ekim 2018 kira artış oranı olarak kullanılacak. 

Ne yazık ki Ekim ayındaki açıklanacak rakamın 2018 yılında açıklanan en yüksek kira artış oranı olması bekleniyor. 

Saat 10.00 itibari ile açıklanacak olan TÜFE ÜFE Eylül 2018 rakamları arasında yer alan 12 aylık ÜFE ortalaması, Ekim ayı kira zam oranı olarak uygulanacak. 

Ekim Ayı Kira Artış Oranı ÜFE Mi, Yoksa TÜFE Üzerinden Mi Hesaplanacak?

Kira artış oranı ne yazık ki 2018 yıl sonuna kadar ÜFE üzerinden hesaplanacak. TÜFE kira artış oranı ise 2019 yılında uygulamaya alınacak olan Yeni Ekonomi Paketi ile hayata geçirilmiş olacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:00
YORUM EKLE