Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Kredisi Faiz İndirimi Sona Eriyor!

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişiler üzecek haber geldi. Konut kredisi faiz oranları bugün yine yükseliyor. Peki, yeni konut kredisi faiz oranları ne kadar olacak?

Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Kredisi Faiz İndirimi Sona Eriyor!

Her geçen gün artan konut stokunu azaltmak için başlatılan konut seferberliği içerisinde yer alan konut kredisi faiz oranı indirimi kampanyası için şok eden açıklama geldi. Ev almak için seçimlerin sonuçlanmasını bekleyen kişiler büyük hayal kırıklığı yaşayacak. Çünkü konut kredisi faiz oranları yeniden yükseliyor!

Yeni Konut Kredisi Faiz Oranı Kaç Olacak?

İndirimli konut kredisi kampanyası hakkında açıklamada bulunan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas konut kredisinde indirim kampanyasının bugün itibari ile sona ereceğini duyururken yeni konut kredisi faiz oranının yüzde 1,30 seviyesine çekileceğini açıkladı. 

Konut Kredisi İndirimi Ne Zaman Bitiyor Sorusu Yanıt Buldu 

Yapılan yeni açıklama ile beraber "konut kredisi indirimi ne kadar sürecek?" soruları da yanıt buldu. Haberin duyurulması ile beraber konut kredisi çekmeyi düşünen kişiler büyük şok yaşarken bankaların bir anda kampanyayı sona erdirmesine de tepki gösterdiler. Çünkü bankalar defelarca sorulmasına rağmen konut kredisi indirimi süresi ya da son tarih hakkında açıklama yapmamıştı. 

Kampanyanın aniden bitirilmesi alım için karar verme aşamasında olan kişileri de olumsuz etkilerken indirimli konut kredisi faiz oranı olan yüzde 0,98 seviyesi yerine oranın 1,30 seviyesine çekilmesi kredi kullanmak isteyen kişilerin büyük mağduriyet yaşaması anlamına geliyor. Çünkü eski faiz oranı yüzde 0,98 ile 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi kullanan bir kişi aylık 2 bin 841 lira taksit öderken faiz oranı yüzde 1,27 seviyesine çekildiği anda kredinin aylık ödemesi 3 bin 256 liraya çıkacak. Yani kredi kullanan kişilerin ceplerinden aylık 415 lira daha fazla para çıkacak. Toplamda ise konut kredisi çekerek ev satın almak isteyen kişiler yeni zamlı oranlarla 49 bin 440 lira fazla para ödeyecek. Haberin detayı için TIKLAYINIZ...

Finans365.com

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 13 ay Önce

1 ay daha uzatılsın kimse madur olmasın sayın büyüklerimiz

Mehmet
Mehmet - 13 ay Önce

1 ay daha uzatılsın kimse madur olmasın sayın büyüklerimiz

Ayhan
Ayhan - 13 ay Önce

Tam almaya karar verdik. Süre bitti

Ayhan
Ayhan - 13 ay Önce

Tam almaya karar verdik. Süre bitti.uzatilsa alacağız insAllah

Burak
Burak - 13 ay Önce

1 ay daha uzatilsin, secimden sonra hemen yukselmesin.

ibrahim yılmaz
ibrahim yılmaz - 13 ay Önce

Süre uzatılsin

Deli dumrul
Deli dumrul - 13 ay Önce

seçim biter, faiz yükselir.