İmar Barışı Başvuru Sayısı 3 Milyon 780 Bin Sınırını Aştı

Türkiye'de 13 milyon kaçak yapıyı ilgilendiren imar barışı hakkında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum imar barışı hakkında son rakamları kamuoyu ile paylaştı.

EMLAK 09.08.2018, 11:50 18.01.2019, 22:43
İmar Barışı Başvuru Sayısı 3 Milyon 780 Bin Sınırını Aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 100 günlük eylem planı hakkında yapmış olduğu açıklamalarda imar barışı rakamlarını da açıkladı. Bakan Murat Kurum şimdiye kadar devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduran kişi sayısının 3 milyon 780 bin olarak açıklandı. 

1 Milyar 350 Milyon Lira Para Toplandı 

İmar barışı kapsamında başvuruda bulunan kişi sayısının 3 milyon 780 olarak açıklanırken bu kişiler tarafından yapılan yapı kayıt belgesi ücreti tutarının ise 3 milyon 780 bin lira olduğu duyuruldu. Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında imar barışı başvurularının 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam ettiğini hatırlatarak mutlaka mevzuat sorunları yaşayan yapı sahiplerine bu süreye kadar başvuruda bulunmaları yönünde uyardı. 

Murat Kurum ve Ekibi Ordu'ya Gidecek 

Açıklamasında Ordu'da yaşanan büyük sel felaketine de değinen Kurum "Ordu’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bakanlığımıza ait arkadaşlar ekiplerimiz orada sahada gerekli çalışmaları yapıyorlar.

Valimizle bende görüştüm bizzat. Bakanlık olarak üstümüze düşen neyse bu görevlerimizi zarar gören vatandaşlarımızın zarardan en az şekilde etkilenmesi için yerine getireceğiz. Cuma günü bakanlık ve bağlı kuruluşlarımızla orada olup yapılacak ne varsa hızlı bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz" dedi. 

Yorumlar (0)