Memurlar TOKİ'den Ev Alabilir Mi?

Türkiye'de ucuz konut üretimi konusunda tartışmasız en çok proje üreten markalardan biri olan TOKİ sosyal konut üretimini pek çok şehirde sürdürmeye devam ediyor. Peki, memurlar TOKİ'den ev alabilir mi, TOKİ'den ev almak mantıklı mı?

Memurlar TOKİ'den Ev Alabilir Mi?

Memur TOKİ'den Ev Alabilir Mi?

Evet, gerekli şartları taşıyan herkesin TOKİ'den ev alma hakkı olduğu gibi memurların da TOKİ'den ev alma hakkı bulunmaktadır. Bilindiği üzere TOKİ konutları 3 ana kategoride üretilmektedir. Bunlar TOKİ alt gelir grubu konut projeleri, TOKİ orta gelir grubu konut projeleri ve TOKİ üst gelir grubu konut projeleridir. 

TOKİ Dar Gelirli Konut Projeleri İle Ucuz Konut Üretiyor 

TOKİ alt gelir grubu konut projeleri ile ucuz konut üretiminde bulunmakta olup bu konutlar için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin aranılan özel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan kişilerin konut başvuruları ne yazık ki kabul edilmemektedir. 

Yani sizin kamu çalışanı ya da memur olup olmadığınız değil TOKİ başvuru şartları için uygun olup olmadığınıza bakılır. TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları arasında ilk aranılan şart TOKİ'den ev almak istiyorum diyen kişinin konut sahibi olmaması şartıdır. Yani evi olanlar TOKİ'den kesinlikle ev alamamaktadır.

Buna ek olarak TOKİ başvuru formu dolduracak olan kişilerin aylık en fazla toplam hane halkı aylık gelirlerinin 4 bin 500 lira olması şartı bulunmaktadır. Bu sınır İstanbul'da yaşayan kişiler için 4 bin 800 lira olarak uygulanmaktadır. Bu şartları taşıyan Türk vatandaşı olan ve satışa sunulan projenin bulunduğu il / ilçede ikamet eden devlet memurları TOKİ konut projelerine başvuruda bulunma hakkına sahiptir. Kaynak: kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 13:38
YORUM EKLE