Müjde! TOKİ O İlimizde Emeklilere Özel 1.365 Adet Konut Üretecek

Emeklilerin çok daha iyi koşullar altında kendi evlerini satın almalarını sağlamak adına çeşitli projeler üreten TOKİ 1.365 adet yeni emekli konutu için müjde verdi. 

Müjde! TOKİ O İlimizde Emeklilere Özel 1.365 Adet Konut Üretecek

TOKİ Elazığ'da Emekillere Özel Mahalle İnşa Ediyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Elazığ’ın Merkez İlçesi, Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde  emeklilere özel 665 adet konut üretimi için ihale yapıldığı duyuruldu. TOKİ Emekliye İkinci Bahar kampanyası kapsamında üretilecek olan konutlar düşük fiyatlar ve uzun vade seçenekleri ile satışa sunulacak. 

Mahalle Kültürü Korunacak

Son dönemde ürettiği tüm projelerde olduğu gibi bu projede de TOKİ dikey mimari yerine yatay mimariyi benimseyecek. Yani çok katlı binalar yerine zemin +4 kattan oluşan binalar inşa edilecek. Üretilecek olan konutlardan 566 tanesi TOKİ alt gelir grubu konutlar olarak 2+1 daire tipinde inşa edilirken geriye kalan 99 daire ise TOKİ orta gelir grubu konutları olarak 3+1 daire tipinde inşa edilecek. 

8 Haziran Tarihinde Yeni İhaleye Çıkılacak!

TOKİ 8 Haziran tarihinde emeklilere özel konut projesi için yeni ihaleye çıkacak. İhale kapsamında 700 adet konut inşa edilecek. Böylelikle TOKİ emekli konutları için üretilecek olan konut sayısı 1.365 adete çıkacak. Spor ve oyun alanları, parkları ve peyzaj çalışmaları ile birlikte emeklilere hayatlarının ikinci baharlarını yaşayacakları nezih bir yaşam alanı düşük fiyatlarla sunulacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE