Murat Kurum: Konut Kredisi İçin Uygun Faiz Oranları ve Ödeme Koşullarıyla Yeni Kampanyalar Yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ekonomiye dair görüşlerini paylaştığı açıklamasında ayrıca yapılması planlanan projelere dair açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında, konut kredisi için uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyaların yapılacağını söyledi.

EMLAK 14.08.2018, 19:52 15.08.2018, 08:35
Murat Kurum: Konut Kredisi İçin Uygun Faiz Oranları ve Ödeme Koşullarıyla Yeni Kampanyalar Yapacağız

ABD ile Türkiye arasında yaşanan ekonomik gerilimin ardından Türkiye önemli kararlar almıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kararlar kapsamında ABD ürünlerinin boykot edileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamaların ardından ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da söz konusu boykot kararına yönelik açıklamalarda bulunurken konut projeleri ile ilgili çok önemli bilgiler paylaştı. 

MURAT KURUM'DAN KONUT PROJELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklaması ile duyuruldu. Bu kapsamda yayımlanan basın açıklaması detaylarına göre, gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapacaklarını, bu kampanyanın ayrıntılarını da önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi. 

Çevre Bakanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan açıklamada ayrıca Bakan Kurum'un önümüzdeki günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği vurgulandı. 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ABD MENŞEİLİ ÜRÜNLER KULLANILMAYACAK

ABD'yi boykot kararının ardından yapılan açıklamaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da bakanlık olarak yapacaklarını duyurdu. Bu kapsamda ABD menşeili ürünlerin boykot edileceğini ifade eden Bakan Kurum bu ürünlerin kullanılmayacağını vurguladı. 

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar.” açıklamasında bulundu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Levent 1 yıl önce
Antalya dan güzel haberlerinizi bekliyoruz sayın bakanım peşinatı verdik müteahhit paranın geri kalanını istiyor eğer kredi düşmezse yandık ki ne yandık
mağdur 1 yıl önce
piskolojimiz bozulmak üzere biran önce hayırlı haberler verinde bizde rahatlayalm krediler düştü haberini sabırsızlıkla bekliyoruz