TOKİ 35 İlde 5 Binden Fazla Konutu 325 Liradan Başlayan Taksitlerle Satıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 35 farklı ilde yer alan 5 bin 573 adet konutu 325 liradan başlayan taksitlerle satışa sundu. Detaylar haberimizde...

EMLAK 11.09.2018, 14:14 18.01.2019, 22:58
TOKİ 35 İlde 5 Binden Fazla Konutu 325 Liradan Başlayan Taksitlerle Satıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Ergün Turan yapmış olduğu açıklamasında sosyal konut üretimine devam ettiklerini belirterek kurasız olarak 5 bin 573 adet konutu 325 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduklarını duyurdu. 

80 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün!

Turan yapmış olduğu açıklamasında "Şu anda Türkiye'nin 35 ilinde 5 bin 573 konutu açık satış yöntemiyle satışa sunduk. Projelere göre farklılık gösteren ve fiyatları 80 bin TL'den başlayan konutlar, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacak. Vatandaşlar yıl sonuna kadar ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabilecek." diyerek müjde verdi. 

Satışa sunulan konutların büyük bir bölümü kurasız olarak başvurulara açılırken satış başvuruları projelere göre Ziraat Bankası ya da Halkbank üzerinden kabul ediliyor. TOKİ açık satış yöntemi ile satışa sunulan konutlarda kurasız olarak başvuru önceliğine göre satış yapıyor. 

Kimler TOKİ'den Ucuz Ev Alabilir?

TOKİ tarafından satışa sunulan alt gelir grubu ucuz konutlardan satın almak isteyen kişilerin evlerinin olmaması, daha önce TOKİ'den ev satın almamış olmaları, TOKİ tarafından verilen kredilerden yararlanmamış olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları şartları aranıyor. 

TOKİ 240 ay vadeil konut satışı yaparken Ergün Turan "Bu gelir grubundaki vatandaşlarımız aynı anda hem kira hem kredi ödeyemeyecekleri için evlerini teslim alıp oturduktan sonra taksitlerini kira öder gibi ödüyorlar. Böylelikle daha rahat ev sahibi oluyorlar" diyerek banka kredisiz ev satın almak isteyen kişileri projelerini takip etmeye davet etti. 

Yorumlar (0)