TOKİ Gaziantep Şehitkamil Kuzey Şehir 1. Etap 913 Konut Kura Sonuçları Açıklandı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Gaziantep'te hayata geçirilen Şehitkamil Kuzey Şehir Konut Projesi 1. Etap 913 Adet kura sonuçları açıklanmaya başlandı...

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Kuzey Şehir 1. Etap 913 Konut Kura Sonuçları Açıklandı!

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir Kura Sonuçları Tam Liste 

Gaziantep Şehitkamil bölgesinde TOKİ tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir konut projesi için 1. etap kura çekilişi bugün saat 11.00 'de Gaziantep Şahinbey Spor Salonu içerisinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Birinci etap kapsamında üretilen 913 adet konut için gerçekleştirilen kura çekilişine katılım son derece kalabalık olurken noter huzurunda yapılan çekiliş ile konut almaya hak kazanan kişilerin isimleri belirlendi. 

Yapılan çekilişte çıkan isimler noter tarafından tek tek kayıt altına alınırken bu sayede Gaziantep Şehitkamil TOKİ kura sonuçları tam liste sürecide başlamış oldu. Hatırlanacağı üzere 8 Haziran tarihinde TOKİ Kuzey Şehir konutları için yapılan çekilişi Facebook üzerinden canlı yayınlamıştı.

Bu sefer TOKİ Gaziantep Şehitkamil kura sonuçları için canlı yayın yapmadı. Kura sonuçlarını hemen öğrenmek isteyen kişiler TOKİ Müşteri Hizmetleri telefon numarası olan 444 8 654 numarasını arayarak 8 tuşuna bastıktan sonra konuşacakları müşteri temsilcisine kuraya kayıt oldukları isim ve soyisim, TOKİ kayıt numarası ile sorgulama yapabilecek. Ayrıca isteyen kişiler aşağıda yer alan linkler üzerinden kura çekiliş sonuçları listesine ulaşabilecek. Ancak liste şu anda güncel değil. TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir kura sonuçları listesi TOKİ tarafından en geç yarına kadar aşağıda yer alan linkler üzerinden yayımlanacak...

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Kuzeyşehir Konut Projesi Nedir?

Gaziantep kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ortak girişimi olarak hayata geçirilen Kuzey Şehir konut projesi aynı zamanda Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biridir. 

Gaziantep'in kuzey bölgesinde yer alacak olması nedeni ile Kuzey Şehir konut projesi olarak isimlendirilen proje toplamda 8,5 milyon metrekare üzerine adeta baştan bir şehir kurulurken 250 bin kişinin yeni bir yaşam alanına kavuşması amaçlanmaktadır. Şehir merkezinin Kuzey Şehir projesine bağlamak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 17 kilometrelik yeni bir yol açarken projede yer alan konutlar etaplar halinde satışa sunulacak. 

8 Haziran 2018 tarihinde Gaziantep Şehitkamil Kuzeyşehir Projesi 2. Etap satış duyurusunda 749 adet konut için hak sahipleri belirlenirken bu kurada isimleri çıkmayan kişiler için ise Şehitkamil Kuzey Şehir Konut Projesi 1. Etap satış duyurusu ile 913 adet konut için hak sahipleri bugün yapılacak olan kura çekilişi ile belirlenecek. Bundan sonra yayımlanacak olan ilan ise Şehitkamil Kuzey Şehir Konut Projesi 3. Etap satış duyurusu olacak. Projede yer alan 2+1 alt gelir grubu konutları için 453 liradan başlayan fiyatlarla satış yapılması projeye olan ilgiyi arttırmakta ve rekor başvuru yapılmasını sağlamaktadır. 

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Kuzey Şehir Fiyatları Ne Kadar?

TOKİ Kuzey Şehir fiyatları için uygulanan liste şu şekilde;

kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 13 ay Önce

27 yetekteyim

İhsan gezer
İhsan gezer - 13 ay Önce

3+1 yazıldım ismim çıktımı acaba

Feridun yıldırım
Feridun yıldırım - 13 ay Önce

Kurada ismimiz çıktımı

Vakkas kılınç
Vakkas kılınç - 13 ay Önce

Engelli emekli ye var kiracıya yok

Şenel Yıldız
Şenel Yıldız - 13 ay Önce

Benim ismimde çıktımı acaba

Mustafakarahan
Mustafakarahan - 13 ay Önce

3t1eyazıldımismimçıktımı

Kurada zeynep çolak
Kurada zeynep çolak - 13 ay Önce

Bizler boşona EV için uğraşıyoruz varsa emekli engeli yeçıkıyor

Vakkas kılınç
Vakkas kılınç - 13 ay Önce

Altı oldu yazıldığım çıkmadı kiracıya çıkmıyor arkadaşlar