TOKİ’nin Konut Kredisi Faiz Oranları Düşürüldü Başvurular Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından erken ödeme kampanyasına ilgi devam ediyor. TOKİ'den konu ve işyeri satın alanların borçlarını erkenden kapatmaları durumunda yüzde 20 indirim yapılmasını ön gören yeni kampanya bugün itibariyle başladı.

EMLAK 24.04.2018, 17:27 12.02.2019, 16:16
TOKİ’nin Konut Kredisi Faiz Oranları Düşürüldü Başvurular Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konut kredisi faiz oranları düşürüldü.

Yükske konut kredisi faiz oranlarına yönelik olarak devam eden mücadelelerde TOKİ tarafından büyük başarılara imza atıldı. Bankalar konut kredisi faiz oranları için yüzde 1,60 sınırını zorladıkları ifade edilirken TOKİ'nin konut kredisine başvuru yapacaklar için anlaşmalı bankalar tarafından yüzde 0.99'dan başlayan oranlarla kredi imkanı sağlanacağı belirtildi.

Kısacası bankalara oranla TOKİ üzerinden borç kapatma kampanyasından faydalanmak adına konut kredisi kullanmak isteyen kişilere çok daha düşük faiz oranları ile konut kredisi kullanma imkanı sağlanacak ve TOKİ borç kapatma kampanyasınan yararlanmak adına konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin TOKİ gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladığı bankalar üzerinden konut kredisi başvuru formunu dolduracakları belirtildi.

Bu yıl düzenlenen TOKİ indirim kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin kalan borçlarının en az yüzde 25 oranında ödeme yapmalarının yeterli olacağı ifade edildi. Kalan borçların en az yüzde 25'i oranında ödem yapan kişilerde peşin ödeme yapmış kabul edilecek ve kalan borçlardan yüzde 20 oranında indirim almaya hak kazanılacağı ifade edildi.

Söz konusu kampanyaya son başvuru tarihi ise 18 Mayıs 2018 olarak açıklandı.

Yorumlar (0)