10 Bin Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu? Kimler Başvuru Yapabilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin 500 bekçi alımı yapılacağı İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Söz konusu açıklamaların ardından 10 bin 500 bekçi alımı için başvuruların ne zaman alınacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bunun yanı sıra EGM bekçi alımı kapsamında kimlerin başvuru yapabileceği de sorgulanıyor.

10 Bin Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu? Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine 2019 yılında yapılacak bekçi istihdamına yönelik beklentiler son günlerde arttı. Bekçilik yapma hayali kuran gençler de bu hususta araştırmalarına hız verdi. 

10 BİN YENİ KADRO

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

TARİH NETLEŞTİ Mİ?

13 Kasım Salı günü Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlanan 10 bin bekçi alımı kadro ihdasının ardından alım tarihi hakkında herhangi bir ilan duyurusu gelmedi. 

Söz konusu istihdam hakkında, önümüzdeki haftalarda gelişme olabileceği tahmin ediliyor. Konuya dair detaylar belli oldukça haberimizden yer vereceğiz.

GEÇMİŞ DÖNEMLERDEKİ ALIMLARDA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

10 bin bekçi alımı için başvuru tarihinin yanı sıra başvuru koşulları da belli olmadı. Ancak önceki dönemlerde yapılan bekçi alımlarında şu şartlar aranmıştı;

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için fiziki yeterlilik aranacak. Yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav yapılacak.

Yazılı sınavda Türkçe, sosyal bilgiler, fen, hayat bilgisi, matematik ve genel kültür başlıklarında sorular sorulacak. Yanıtlar optik kağıtlara işaretlenecek. Yazılı sınavda 100 puan üzerinden 50 puan alan başarılı sayılacak. Ancak bakanlık ihtiyaç durumunda başarı puanını değiştirebilecek.

Fiziki yeterlilik sınavında komisyon, adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısını uygulamaları olarak değerlendirecek. Adayın süre takibi sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılacak. Fiziki sınavdan 60’ın altında puan alanlar başarısız sayılacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ünal
ünal - 5 ay Önce

ilköğretim mezunlarıda alınsın

Ramazan
Ramazan - 5 ay Önce

Yaş sartinin kalkmasini talep ediyoruz lutfen

Yasin
Yasin - 5 ay Önce

İlkokul mezunu gençler boş geziyor eğitim seviyesi ilkokul olsun.

Taner okuyucu
Taner okuyucu - 5 ay Önce

Ilkokul alinsin

Yasin
Yasin - 5 ay Önce

İlkokul mezunu gençler boş geziyo eğitim seviyesi ilkokul olsun.

Taner okuyucu
Taner okuyucu - 5 ay Önce

Ilkokul alinsin Baskan rica ediyiruz

gül
gül - 5 ay Önce

başvurular ne zaman