13 Bin Polis Alımı Başvuru Şartlarından Memnun musunuz?

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 21. Dönem POMEM başvuru şartlarını açıkladı. Yayımlanan başvuru şartlarını haberimizde değerlendiriyoruz.

Emniyet Personeli 21.09.2017, 18:14 08.02.2019, 17:54
13 Bin Polis Alımı Başvuru Şartlarından Memnun musunuz?

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 13 Polis alımı yapacağını açıklamıştı. Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bir duyuru ile 21. Dönem POMEM alımına ilişkin başvuru şartları belli oldu.

21. POMEM BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ 

Polis Akademisinin internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, 21. Dönem polis alımına başvuruda bulunmak isteyen lisans mezunu adaylardan KPSS 60 puan isterken, önlisans düzeyinden başvuruda bulunacak adaylardan 70 KPSS puanı şartı aranıyor. 

Ayrıca yayımlanan duyuruda, kadın ve erkek adaylarda, kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, şartları bulunuyor. Erkek adaylar için ayrıca 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikle ilişiği bulunmamak koşulu var. 

Polis Akademisi tarafından yayımlanan başvuru şartlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞARTLARINI SİZ ZİYARETÇİLERİMİZLE BİRLİKTE DEĞERLENDİRİYORYZ

Kamupersoneli.net olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru şartlarını sitemizde değerlendiriyoruz. Siz ziyaretçilerimizde konuyla ilgili oalrak düşüncelerinizi yorumlara veya forum sayfamıza yazarak sesinizi duyurabilirsiniz.

Yorumlar (18)
Faruk 2 yıl önce
neden önlisanslara 70 puan şartı getirdiniz ki biz 3 puanla 70 alamadık diye polislikten neden mahrum kalıyoruz neden bu şekilde bi sürü arkadaşımında benimde hakkımı yiyorsunuz bizler 70 puan alamadık diye vatanımızı savunamıycakmıyız bizden polis olmaz mı yani...
Faruk 2 yıl önce
lütfen puan 60 olsun indirsinler iletin bizim sesimiz olun
Ayhan 2 yıl önce
Önlisans mezunlarıni 60 puna düsürün yaziktir günahtır bu çocuklara
Selin 2 yıl önce
Önlisans barajı da 60 olmalı. Bu insanlara da hayata tutunma hakkı tanınsın artık. Neden lisanslara 70 de önlisansa 60? Hem de alınacak aday sayısı da çok daha azken...
Ercan 2 yıl önce
Yazıklar olsun herşeyi anladım da kpss ne alaka. Bu kadar zorlaştırmanın anlamı ne.
mehmet 2 yıl önce
lütfen kpss puanı 50 olsun hatta 40 puan alamayanlarıda alın
mustafa 2 yıl önce
askerlik sarti varmi? tecilli olur mu?
alpertunga 2 yıl önce
kpss ortaögretimden 84 aldım başvurabiliirmiyim önlisans yeni mezun oldum başvurabilirimiyim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın