2018 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihlerinin açıklandığı ifade edildi.

Emniyet Personeli 10.09.2018, 16:54 30.01.2019, 20:30
2018 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu!

POMEM resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; 2018 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihlerinin açıklandığı ifade edildi.

POMEM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

"2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (4)
Derya 1 yıl önce
POMEM tarihini bekliyoruz
Dilan 1 yıl önce
22.donem pomem sınavları ne zaman
Samet 1 yıl önce
Hala bekcilik sinav tarihi aciklanmadi nasil is
Elif 1 yıl önce
Sınav olarak ön sağlık fiziki yeterlilik ve sözlü mulakata mı girecegiz?