2018 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihlerinin açıklandığı ifade edildi.

2018 PMYO Sınav Giriş Yerleri ve Tarihleri Belli Oldu!

POMEM resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; 2018 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihlerinin açıklandığı ifade edildi.

POMEM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

"2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 20:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 9 ay Önce

POMEM tarihini bekliyoruz

Dilan
Dilan - 9 ay Önce

22.donem pomem sınavları ne zaman

Samet
Samet - 9 ay Önce

Hala bekcilik sinav tarihi aciklanmadi nasil is

Elif
Elif - 9 ay Önce

Sınav olarak ön sağlık fiziki yeterlilik ve sözlü mulakata mı girecegiz?