2019 Polis alımı başvuruları Ekim ayında başlıyor! POMEM 25. Dönem Özel Harekat (PÖH) ve PAEM polis alımı başvurusu

Polis adayları dikkat! 2 bin 500 polis alımı başvuruları 2019 Ekim ayında başlıyor! Alımlar la ilgi Polis Akademisi Başkanlığı kendi web sayfası üzerinden 700’ü bayan 1.800’ü erkek aday olmak üzere toplamda 2 bin 500 polis alımı yapılacağını bildirdi.

Emniyet Personeli 25.09.2019, 01:11 25.09.2019, 01:12
2019 Polis alımı başvuruları Ekim ayında başlıyor! POMEM 25. Dönem Özel Harekat (PÖH) ve PAEM polis alımı başvurusu

pa.edu.tr web adresinden yapılan duyuruda; Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) lisans mezunu 200’ü kadın, 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 komiser yardımcısı adayı ve Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekât branşında (PÖH) yetiştirilmek üzere en az lise mezunu 500 kadın polis alımı yapılacağını duyurdu! Peki polis alımları ne zaman başlayacak? PÖH başvuru şartları nelerdir? İşte ayrıntılar…

25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında ve PAEM komiser yardımcısı alımı olarak duyurulan toplamda 2 bin 500 polis alımı başvuruları 2019 Ekim ayında başlıyor. Bu son dakika bildirisi öncesinde polis olmak isteyen adaylar, başvuruların ne zaman başlayacağına dair tarih bilgisi istiyordu. Polis alımı başvuru tarihi belli olunca da adaylar, Polis alımı başvuru şartlarını merak ediyor.

Öte yandan Polis Akademi Başkanlığı tarafından kendi resmi web sayfası üzerinden, Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) lisans mezunu 200’ü kadın, 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 komiser yardımcısı adayı ve Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekât branşında (PÖH) yetiştirilmek üzere en az lise mezunu 500 kadın polis alımı yapılacağı söylendi. Peki komiser yardımcısı ve özel harekât (PÖH) alımları kesin olarak  ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar;

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan resmi ilan şöyle;

25. DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKAT (PÖH) SINAVINA DAİR DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

2019-2020 Eğitim – Öğretim Döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğü Lisans Mezunu Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımına Dair Duyuru;

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) alınacak öğrenci adaylarının 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 200’ü kadın, 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar 14/07/2019 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu sonrası Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2 BİN 500 POLİS ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

PAEM komiser yarıdımcılığı ve polis özel harekat (PÖH) alımı başvurularının, önümüzde günlerde 2019 Ekim ayı ilk haftası ilama çıkması planlanıyor. İlamın Resmi Gazete'de yayınlandığı ilk 15 gün içerisinde de, başvuruların tamamlanacağı belirtildi.

PÖH BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul olmak üzere,  ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), (NOT: Yaş şartı değişebilir. Lütfen takipte kalınız)

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; sabıka ve sicil kaydı temiz olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

POLİS ÖZEL HAREKAT NEDİR?

Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığı (PÖH), Emniyet Genel Müdürlüğü'nün; banka soygunu ve terör eylemlerine müdahale, rehine kurtarma gibi olağanüstü durumlar ve baskınlar için özel taktik ve silahlar kullanan bir operasyon birimi olarak biliniyor.

Yorumlar (60)
Abdullahhh 3 ay önce
En önemli şart AK PARTI den torpil bulunuz. Ayrıca özel harekata alınan bayanlar idari büroda karargahta yatiyolar ilceye goturmuyorlar araziye goturmuyorlar operasyonada pek giturmezler yav arkadaş işe yaramiyo napacaksiniz 500 bayani..
gizli 2 ay önce
işe yaramadığına emin misin? işe yaramaz sen olabilir misn ?
3 ay önce
Pohte kpss şartı var mı yok mu amk okudugumu anlamıyorum ki
birkadın 3 ay önce
arkadaşım ölecennnn kıskançlıktan be :)
Gizli 3 ay önce
Kpss şartı var mi lisans mezunları için
Hakan Ceyhan 3 ay önce
Lıse mezunuyum
Asli 3 ay önce
KPSS şartı yok değil mi
Sevdalıyım bu Vatana 3 ay önce
Lise mezunu erkek poh da Alınsin 65 olsun kpss şartı bu isteyim çokmu gelir bu Devlete
Hakan tekgöz 3 ay önce
Kpss sartsiz olsun tum genclerin hayali polis olmal
Esin 3 ay önce
KPSS olmasın mülakat var
Sultan CANTEKİN 3 ay önce
KPSS şartı yok dimi pöh de
birkadın 3 ay önce
keşke olsaaa şart şurt daha okuduğunuzu anlamıyorsunuzzzz.
Busra 3 ay önce
Kpss sarti yokmu poh aliminda
Yunus 3 ay önce
Yas 29.30 olsun kpss olmasin sicile bakin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın