21. Dönem POMEM 12 Bin Polis Alınacak ! Adaylar Sabırsız...

Yozgat POMEM Müdürünün 21. dönem için 12 bin polis alımı yapılacağını açıklamasının ardından adaylar heyecanlı bekleyiş içine girdiler.

Emniyet Personeli 20.08.2017, 11:16 07.02.2019, 18:17
21. Dönem POMEM 12 Bin Polis Alınacak ! Adaylar Sabırsız...

Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamasında 21. dönem için 12 bin polis alımı yapılacağını açıklamıştı. Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu'nun bu açıklamasının ardından heyecanlı bekleyiş içine giren adaylar bu polis alımının Polis Özel Harekat olup olmadığını da araştırmaya başladılar.

Bilindiği gibi 20 dönem POMEM sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada başvuruların yetersiz olduğu görüldü. 20. dönem POMEM alımında başvuruların yetersiz kaldığına ilişkin açıklama yapan Yozgat POMEM Müdürü açıklamalarında başvuruların yetersiz olduğunu ifade etti. Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, 21. dönem POMEM için 12 bin polis alımı yapılacağını ifade ederek açıklamasına şöyle devam etti.

"BÜTÜN GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM"

"Türkiye genelindeki POMEM’lere ilişkin planlama yapıldı. Bu çerçevede Yozgat POMEM'e 620 erkek 400 bayan olmak üzere toplam bin 20 öğrenci eğitime alındı. Önümüzdeki Çarşamba gününe kadar sürecek intibak eğitimleri başladı. Daha sonra eğitim öğretime başlayacağız. Burada gençlerimize, hukuk, insan hakları, atış gibi polislik mesleğini ilgilendiren bütün bilgi verilecek. Buradaki arkadaşlarımız, ülkemizin çeşitli üniversitelerinden mezun olmuş, yarısına yakını askerliğini yapmış nitelikli gençlerdir. Bu gençlerimiz 9 ay sonunda A'dan Z'ye polislik mesleğini öğrenmiş olarak buradan ayrılacaklar. Bütün gençlerimize başarılar diliyorum."

İLAN BEKLENİYOR ! PÖH OLARAK ALIM YAPILACAKMI?

Adaylar Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu'nun açıklamalarının ardından heyecanlı bekleyiş içinde alımın POÖH olarak yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladılar. Adaylar çeşitli şekillerde ve sosyal yardımlaşma platformları aracılığı ile ilanın bir an önce yayımlanmasını ve konuya netlik kazandırılmasını talep ediyorlar. 

POMEM Alımları Yardımlaşma Platformu İçin TIKLAYIN.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Yorumlar (19)
adem 2 yıl önce
Tabi bayanları alsınlar erkekler evde yemek yapsın hatta çocuk dogursun
Suzan 2 yıl önce
Polislik cinsiyet değil yürek işidir öncelikle bayanlardan polis olmaz diyenler hadlerini bilsinler evde yemek yapmanın bayan işi olduğu gibi görüp cahilce yaklaşan kardeş senin gibi cahil insanlardan bu memelekete polis olamaz işine bak
QQ 2 yıl önce
tamam
Elvan 2 yıl önce
Bayan alimlari daha çok olmali KPSS baraj puani 50 ye dusurulmeli lütfen sesimizi duyurun
Nergis 2 yıl önce
Lise mezunu alımı olsun
Yozgat 2 yıl önce
Lise mezunu kps 60 yaş sınırı 30 ols
LİSANS 2 yıl önce
hadi hayırlısı
Emine 2 yıl önce
Yaş sınırı kalkacakmi
mustafa 2 yıl önce
Sayin mudurum yas sinirini neden 30 yapmiyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın