24. Dönem POMEM Polis Alımı ! Polis Alımı Genel Şartlar (Başvuru Detayları)

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde 35 bin polis alımı yapılacak. Polis alımlarının 24. dönem POMEM, PMYO ve PÖH branşlarında gerçekleştirilmesi bekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2019 yılı içinde EGM bünyesinde polis teşkilatına 35 bin yeni polisin katılacağını belirtti.

Emniyet Personeli 16.12.2018, 16:54 16.12.2018, 21:06
24. Dönem POMEM Polis Alımı ! Polis Alımı Genel Şartlar (Başvuru Detayları)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımlarının devam edeceğini belirtti. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyuucularımızla paylaşıyoruz. 

35 BİN POLİS ALINACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

Polis alımları hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan polis alım ilanlarında genel şartların nasıl olacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bundan dolayı bir önceki polis alımındaki genel şaratları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Yorumlar (108)
muhammet 10 ay önce
kpss lisans 50 onlisas 60 dusurulmeli
Sevda 10 ay önce
Sizden tek ricam önlisans kpss 60 düşürülsün
Özkan 10 ay önce
kpss puanı ve yaş esnetilsin artık.
Oğuzhan 10 ay önce
Kpss puanı 60a düşürülmeli!
Aynur 10 ay önce
Kpss önlisans puanı düşürülsün
MUHAMMET ÇALIŞKAN 10 ay önce
YAŞ 35 OLMALI KPSS EN AZ 60
Yunus 10 ay önce
Kpss önlisans 60 olsun
Asu 10 ay önce
Kpss puanı düşürülsün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın