banner731

25. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Yapılacak ! İşte Genel Şartlar (Başvurular Ne Zaman Yapılacak?)

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı kapsamında 24. dönem POMEM polis alımı süreci gerçekleştiriliyor. Süre. tamamlandığında 25. dönem POMEM ile yeni polis alımı yapılacak. Peki polis alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman başlayacak?

Emniyet Personeli 14.08.2019, 12:05
25. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Yapılacak ! İşte Genel Şartlar (Başvurular Ne Zaman Yapılacak?)

Binlerce polis adayı tarafından 25. dönem POMEM polis alımı başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Adaylar başvuru tarihleri ve genel şartlar için sorgulama yapıyorlar.

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacının karşılanması için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımı gerçekleştiriliyor. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı POMEM'lerede aylar süren eğitim veriliyor ve her yıl lisans ve ön lisans mezunu adaylar polis olabilmek için eğitim görüyor.

POLİS ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

25. dönem POMEM polis alımı başvurularının 24. dönem POMEM ve PMYO 2 bin 500 polis alımı sürecinin bitmesinin ardından başlayacağı beklenmektedir. 25. dönem POMEM polis alımı kapsamında yeni bir açıklama yapıldığında veya başvuru tarihi belli olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

GENEL ŞARTLAR

POMEM polis alımı başvuru tarihi belli olmadığı gibi genel şartlar da belli olmadı. Ancak 24. dönem POMEM için belirlenen şartların 25. dönem POMEM için de geçerli olması bekleniyor. Bu bağlamda muhtemel genel şartlar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Adaylarda, 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan almak.

Yorumlar (8)
Sibel 3 ay önce
Önlisans kpss puanı 65 e düşecek mi?
Ebru 3 ay önce
Kizim 237 aldı şansını deneyebilirmi
Ayşe 3 ay önce
Hayır
Yunus Emre Varol 3 ay önce
Sadece lise mezunu olmak yetmiyormu bide üni sınavına mı giricez 237 ne puanı ebru? Karışık işler ya
Muhammet 3 ay önce
Basvurma tarihi bellimi
Müslüm 3 ay önce
13 Eylül'deki sınav başvurusu için nereden ne zaman ve nasıl yapacağız.
Gamze 3 ay önce
Merhaba, ben lisans mezunuyum. 2017 ve 2018 kpss puanım mevcut fakat 2017 puanım yeterli . Aciklamalarda 2017 veya 2018 puanı diyor ama her iki seneye ait puanım olduğu için emin olmadım. 2017 yılının puanını kullanabilir miyim. Bilgi sahibi olan var mi
Seray 3 ay önce
Sadece 2018 ve 2019 p3 kullanılacak