4. Dönem PAEM Fiziki Yeterlilik ve Sınav Parkuru Yayımlandı!

Polis Akademisi Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruya göre 4. dönem PAEM fiziki yeterlilik ve sınavı parkuru yayımlandı. Bu kapsamda adaylar detaylara POMEM'in web adresi üzerinden erişim sağlayabilecekler.

Emniyet Personeli 03.10.2018, 16:09 18.01.2019, 23:11
4. Dönem PAEM Fiziki Yeterlilik ve Sınav Parkuru Yayımlandı!

Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etapların da son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başlarında yer alan duba ile takla minderlerinin başlarında ki dubanın arası 14 metre eninden oluşturmaktadır.

Takla atma minderinin başında yer alan duba ile bitiş çizgisine kadar olan 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğunda parkura yer verilmiştir.

Fiziki yeterlilik sınavlarında adayların süre takipleri, fiziki yeterlilik sınav komisyonlarını ve sınava katılım sağlayan adaylar tarafından görülebilecek nitelikte dijital fotoselli süreölçer ile yapılacağı bildirildi.

Dijital fotosel cihazının başlama ile bitiş arasında ki fotoseller arasında yer alan mesafe ise en az (3) üç metre genişlikte olabilecektir.

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini

tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner.

Aday “BAŞLA” komutu ile başlama çizgisini geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola çift ayakla sıçrama hareketi yapacaktır.(Aday istediği taraftan sağdan veya soldan çift ayakla sıçrama hareketine başlayabilecektir.)

Sıçrama tahtasının uzunluğu 2,5 metre, yüksekliği 40 cm, genişliği 20 cm ve sıçrama tahtasının yere basma ayakları 52 cm eninde olacaktır.

Yorumlar (0)