Adaylardan EGM Komiser Yardımcılığı Alımlarına Önlisans Mezunları da Başvurabilsin Talebi

Birçok aday bir imza kampanyası başlattı. Adaylar imza kampanyasında Emniyet Genel Müdürlüğü Komiser Yardımcısı alımlarına Önlisans mezunlarının da başvurabilmesini talep ediyorlar.

Emniyet Personeli 03.03.2017, 09:37 04.02.2019, 16:54
Adaylardan EGM Komiser Yardımcılığı Alımlarına Önlisans Mezunları da Başvurabilsin Talebi

Bir çok aday "www.change.org" internet sitesi üzerinden bir imza kampanyası başlattılar. Başlatılan imza kampanyasında adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğü Komiser Yardımcısı alımlarına Önlisans mezunlarının da başvuru yapabilmesi talep edildi. 

Söz konusu imza kampanyasının muhatabı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlık, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı gösterilmiştir. İmza kampanyasında polislik mesleğinden şerefinden ve polis olabilmek için sadece lisans değil önlisans mezunu olmanın da göz önünde bulundurulması isteniyor. Adayların imza kampanyasındaki taleplerini kamupersoneli.net olarak aşağıda paylaşıyoruz...

İMZA KAMPANYASI

Konser yardımcılığı için sadece üniversite lisans mezunlarına  başvuru hakkı veriliyor biz önlisans mezunları olarak bu hakkin bize de tanınmasını istiyoruz çünkü biz polislik gibi ülke çok önemli olan bir mesleğin içinde olmak istiyoruz ve bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Devlet büyüklerimizin bu çağrımıza   kayıtsız  kalmayacağını ümit ediyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Yorumlar (8)
Pls 2 yıl önce
Yok daha neler bi taraftan lisans mezunu polis alacaksın bi taraftan da önlisans mezunu komiser yardımcısı teskilatta huzur kalmaz
Çağatay 2 yıl önce
Bir önlisanslılarımız eksikti. Saçmalamayın. Lisans mezunları yerleşemiyor zaten birde siz çıkmayın +2yıl daha okuyun ya da açıktan okuyun 4 yıllık mezun olun sizde girmeye hak kazanın zaten çook bir alım yok 1000 komiser.
ÖZMEN 2 yıl önce
bak çagatay kendi̇ adina konuş..
ibrahim 2 yıl önce
Bende lisans menzunuyum ama lisans menzunusun diye kendini uste goreesin kimse herkeste basvursun bence
Yunus 2 yıl önce
Hem önlisans mezunu hemde yaş sınırı 35 olsun, hemde işsizler arasindan seçilsin
Rambo 2 yıl önce
30 yillik Başçavuşun üstune Felsefe mezunu Astegmen gelirken kimseden ses cikmiyodu bu da yanlis
Ahmet 2 yıl önce
Askeriyede hiyerarşi bu şekilde. Bu metehandan beri böyle gelmiş. 30 değil 100 yıllık başçavuş ol yine herhangi bir fakülte mezunu senin üsttündür.
Aliye 2 yıl önce
pôh e yalnizca lise mezunu erkek alimi yapildi..buda buyukbir haksizlik..madem bayanlar lise mezunu iken polislge alinmick neden liseleri zorunlu hale getirdinz?hem bu konudaki haksizligi giderin esitlesitligi saglayin hemde yas konusunu esnetin..bizler iki yillk okuyrz dye ppasif gormeyin..