Adayların En Az Lise Mezunu PÖH Alımı Talebi Yerine Getirilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde alınacak PÖH alımları için en az lise mezunu talebinde bulunan adaylar, taleplerinin yerine getirilmesini istiyorlar. POMEM'e bağlı duyurularla alakalı olarak ve bu duyuruların tüm detaylarını kamupersoneli.net olarak paylaşıyoruz. İşte merak edilenler...

Adayların En Az Lise Mezunu PÖH Alımı Talebi Yerine Getirilecek Mi?

POMEM tarafından yayımlanan 23. dönem POMeM polis alımıyla alakalı olarak talepler gelmeye devam ediyor.

Yayımlanan duyurunun detaylarında 10 bin polis alımı yapılacağı ifade edilmiş ve herhangi bir detay açıklanmamıştı. Adaylar bu konu hakkında detayların ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizin taleplerini POMEM'e ve İçişleri Bakanlığı'na iletiyor mağduriyetlerin yaşanmaması adına destekler veriyoruz.

POMEM'DEN DUYURU YAYIMLANMIŞTI

"Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır.

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine yer verilmişti.

ADAYLARDAN EN AZ LİSE MEZUNU PÖH TALEBİ

Söz konusu duyurunun yayımlanmasıyla beraber adaylar 23. dönem POMEM polis alımında PÖH alımlarının gerçekleştirilmesini talep ediyorlar.

Ayrıca PÖH alımı bekleyen adaylar araştırmalarına başladılar. Aylardır baskılarına devam eden ve çeşitli platformlarda seslerini duyurarak PÖH alımı beklediklerini ifade eden adaylar 23. dönem POMEM polis alımının PÖH branşında yapılmasını dile getiriyorlar.

Ayrıca PÖH alımı bekleyen adaylar açıklanan en az ön lisans mezuniyeti seviyesinin en az lise mezunu seviyesine çekilmesini çeşitli yerlerde duyuruyor ve herhangi bir mağduriyet yaşanmamasını istiyorlar.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 12 ay Önce

Peygamber efendimiz (SAV) zorlaştırmayınız kolaylaştırınız müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz demiştir.
Kpss şartsız askerlik şartsız lise mezunu PÖH alımı talep ediyoruz.
Önceki alımda bayanlara hak tanınmadı eşitsizliği gidermek için yine lise mezunu kadın - erkek PÖH alımı talep ediyoruz

Sinem
Sinem - 12 ay Önce

Lütfen yaş sınırı çıksın lise mezunu alımı olsun diploma önemli değil başarmak önemli yapabilmek önemli sizden ricam lise mezunu alımı yapın bayan alımı olsun bizlerde bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz

OSMAN
OSMAN - 11 ay Önce

PÖH ALİMİNIN LİSE MEZUNU TARAFINDAN KULLANILMASINI UYGUN GÖRÜLMESINI ISTIYORUZ.SONUCTA LISANS VE ÖN LİSANS HER SEKİL GIRIYOR POLİSLIGE AMA LİSE GIREMIYOR SINAVSIZ LİSE MEZUNLARININDA ALINMASINI TALEP EDIYORUZ BU HAKSIZLIGA KARŞIYIM.DEVLET BÜYÜKLERININ BU IŞE ÇÖZÜM BULMASI GEREK .TEK TARAFLI DÜŞÜNMESINI ISTEMIYORUZ .BU DEVLETIN EVLATLARIYIZ BASKA DEVLETIN DEGIL BU BAYRAK HEPIMIZIN BAYRAGI...ALLAH ICIN SADECE YARDIM EDIN .Lise mezunlarinin girmesine yardimci olun en com isteyen onlar .zaten pöh olabilmek icin jöh olabilmek icin asayişte çalişabilmek icin yani .bize ve genclere bazi seyler cok görülmesin.Bunun bakanliga İLETILMESINI ARZ EDERİM...!

huriye
huriye - 11 ay Önce

lise mezunu polis özel harekat bayan alımı yapılsın bu sene lütfeeeeen

Ytt1907
Ytt1907 - 11 ay Önce

#lisemezunupöhalınsın

Emre
Emre - 10 ay Önce

Bi kere lise mezunu pöh alımı oldu neden ikincisi olmuyor internette su zamanda bu zamanda diye gösteriliyor fakat net bir bilgi yok artık lise mezunu alımı varsa var yoksa yok bizde umutlanmayalim artık bi sonuca varilsin.

Emre
Emre - 10 ay Önce

Bir kere lise mezunu pöh alımı oldu neden ikincisi olmuyor internette şu zamanda bu zamanda diye gösteriliyor fakat net bir bilgi yok artık lise mezunu alımı varsa var yoksa yok bizde umutlanmayalım artık.

HASAN
HASAN - 12 ay Önce

Lise mezunu pöh alımı istiyoruz pöh öyle kolay bı meslek değil bu işin çekirdekten başlatılması lazım lütfen lise mezunu pöh alımi olsun