AK Parti'nin Teklifine Göre Başpolis Alımı Bundan Sonra Yapılmayacak

AK Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan yasa teklifinde Başpolis alımlarının bundan sonra yapılmaması gündeme geldi. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

AK Parti'nin Teklifine Göre Başpolis Alımı Bundan Sonra Yapılmayacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında AK Parti tarafından sunulan yasa teklifinde polis alımları hakkında önemli düzenlemeler yer verildi. 

Söz konusu yasa teklifine göre Başpolis alımı bundan sonra yapılmayacak. Kamupersoneli.net olarak kanun teklifinde Başpolis alınmaması hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

BAŞPOLİS ALIMI BUNDAN SONRA YAPILMAYACAK

Buna göre Kanun teklifinin ikinci maddesinde Polis Memurluğundan Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurluğuna geçişin kaldırılması öngörüldü. Söz konusu maddede şu ifadelere yer verildi.:

MADDE 3- Madde ile, Polis Memurluğundan Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurluğuna geçişi düzenleyen madde kaldırılarak Başpolis alımı sonlandırılmaktadır.

MADDE 4- Madde ile, kırkbeş yaşından gün almamış Başpolis ve Kıdemli Başpolislerİn yapılacak sınavlarda başarılı olması ve eğitimi tamamlaması halinde Komiser Yardımcısı olabilmelerine imkan sağlanmaktadır.

Başpolis alımlarının kaldırılması ve eğitimlerin tamamlanarak Komiser Yardımcısı olunabilmesi hakkında düzenlemenin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor. 

Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:49
YORUM EKLE