Alım Yapılacak PÖH Sayısı Belli Oldu ! PÖH Alımı Genel Şartları

Binlerce adat tarafından heyecanla ve merakla Polis Özel Harekat branşında polis alımı yapılması beklenmektedir. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından EGM bünyesinde PÖH alımı yapılacak. Ayrıca alım yapılacak PÖH sayısı da belli oldu. İşte adaylar tarafından araştırılan PÖH alımı genel şartları...

Emniyet Personeli 01.01.2019, 12:13 Batuhan
Alım Yapılacak PÖH Sayısı Belli Oldu ! PÖH Alımı Genel Şartları

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini devam ettiren Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) açık olduğu tespit edilen kadrolar için polis alımları gerçekleştirmektedir. Polis alımı ilanları Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanmakta, Devlet Personel Başkanlığı tarafından planlanmakta, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onayından sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden duyurulmaktadır. 

10 BİN 700 PÖH İHTİYACI VAR

PÖH (Polis Özel Harekat) alımları ile ilgili bir çok kaynaktan bir çok söylem ve haber görmüş olabilirsiniz. Fakat bu haberler gerçeği yansıtmıyor. 2019 yılında PÖH alımları yapılıp yapılmayacağı maalesef belirsizliğini koruyor. Adaylar tarafından PÖH alımı bekliyor.

Adaylar alımların lise mezuniyetine göre yapılmasını talep ediyor. Ancak böyle bir personel alımı PÖH tarihinde ilk kez yapılmıştı ve devamında yapılmayacağı tahmin ediliyor. 24. dönemde de PÖH alımların olmayacağı ve meslek içinden alımların gerçekleştirileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan PÖH ihtiyacı 10 bin 700 olarak belirtilmişti.

YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olanlar Polis Özel Harekat başvurusunda bulunabilirler.

2017 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

2018 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

ADAYLARDA ARANILACAK NİTELİKLER

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM'lere başvuru yapacak adaylardan,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar),

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

2019 yılı PÖH alımının ne zaman yapılacağı hakkında net tarih verilmedi.

Yorumlar (71)
Hatice Emeç 7 ay önce
Lütfen kpps şartsız olsn
Vatan Sevdalısı Suleyman Amca 7 ay önce
Sayin bakanim lise mezunu alim yapilsin.
Sedat 7 ay önce
Lise mezunlarına kpss şartsız pöh alımını talep ediyoruz
Emrullah 7 ay önce
İnşAllah sedat kardeş.
Emre 7 ay önce
Sayın bakanım lütfen kpss şartı olmasın lise mezunu alın
Murat 7 ay önce
Lise mezunu alimlar olsun kpss sarti olmasin
Yusuf 7 ay önce
Lütfen kpss şartı kalksın
Senol 7 ay önce
Lise düzeyi olsun alımlar
Sibel 7 ay önce
Sayın bakanım lütfen lise mezunu alımı yapılsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın