Bakan Açıkladı: Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Özel Harekat alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etti. Bu kapsamda Bakan Soylu'nun bu konu hakkındaki açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Bakan Açıkladı: Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde Polis Özel Harekat alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

Bakan Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında PÖH alımlarında yaş 28 iken bunu 30 yaptıklarını ifade ederek 31 Aralık olan yaş ibaresinin 1 Ocak olarak düzenleneceğini ifade etmişti. Polis Özel Harekat alımları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama daha geldi.

YAŞ DÜZENLEMESİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda PÖH alımları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında seçimlerden sonra PÖH alımlarındaki 31 Aralık yaş ibaresinin 1 Ocak olarak düzeltileceğini belirterek kadın PÖH alımı yapılacağını da vurguladı. 

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI 

Bakan Soylu konu hakkındaki açıklamalarında "Yaş 28 idi 30'a çıktı. Çok başvuru oluyor ve çok başvuru aslen alım süresini uzatıyor. Hepsinde siz spora almak zorundasınız. Hepsinde yazılıya almak zorundasınız. Hepsinde mülakata almak zorundasınız. Bu süreçler çok uzuyor. Milletimiz bize yetki verirse bu değişikliği gerçekleştireceğiz. Onların istediği gibi yapacağız. Bizim gençlerimiz enteresanlar ve çok güzeller... Normal polis olmak isteyenler de var ama en çok buna abananlar Özel Harekatçı olmak istiyor. Genç kızlar 'ben Özel Harekatçı olmak istiyorum' diyor. Bu sefer Özel Harekatçı aldığımız zaman bilsinler ki kızlarımızı da alacağız. İnşallah bu süreci bu söylediğim ilkeler çerçevesinde gerçekleştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hadiye
Hadiye - 1 yıl Önce

boy konusunda esnekli bekliyorum sonuçta yürek işi hele ki özel harekat bünyesi.elimizde olan bir durum değil boy durumumuz inşaAllah bu konudada bizi mutlu edersiniz Bakanım

Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Allah lise mezunu pöh alimi bekleyen bay ve bayan arkadaslarimizin ve cumlemizin yardimcisi olsun.Hayirli Bayramlar arkadaslar...

Şenol bulut
Şenol bulut - 10 ay Önce

Kps olmasın

Suna
Suna - 1 yıl Önce

Lise mezunu bayan alınacakmı

Lise mezunu olsun
Lise mezunu olsun - 1 yıl Önce

Lise mezunu olsun

Melek
Melek - 1 yıl Önce

Lise mezunu ve KPSS şartsız alım olmasını bekliyoruz

Emel aktas
Emel aktas - 9 ay Önce

Bakanım size yalvariom alın bayan pöh alimi yapın lise mezunu lütfen

zafer
zafer - 1 yıl Önce

Ne zaman olur ki inşAllah liseden de alım yaparlar