Bakan Soylu Açıkladı: 10 Bin Polis Alımı Yapılacak! Talepleriniz Neler?

Polis Akademisi mezuniyet töreninde polis alımlarıyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında; 23. Dönem POMEM ile ilgili uzun süredir merak edilen soruya yanıt verdi ve Temmuz ayında 10 bin polis alımı yapacaklarını sözlerine ekledi. Bununla beraber 10 bin polis alımı yapılacak. Peki bu konu ile ilgili olarak sizin talepleriniz neler?

Bakan Soylu Açıkladı: 10 Bin Polis Alımı Yapılacak! Talepleriniz Neler?

Polis Akademisi mezuniyet töreninde polis alımlarıyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında; 23. Dönem POMEM ile ilgili uzun süredir merak edilen soruya yanıt verdi ve Temmuz ayında 10 bin polis alımı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kamupersoneli.net olarak adaylarımızın taleplerini topluyoruz. Peki sizlerin 10 bin polis alımı hakkında talepleriniz neler?

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada;

"23. Dönem POMEM’lerde eğitim görmek üzere üniversite mezunu 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için 2018 Temmuz ayında ilana çıkılacak, eğitimlere Eylül ayında başlanacak, Aralık ayında süreç tamamlanacak. 13 Bin şimdi aldık, 10 bin alıyoruz, 10 bin daha alacağız, 33 bin arkadaşımızla birlikte inşallah polisimiz büyük bir güç kuvvet kazanacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Bakan Soylu 25 Bin Jandarma ve artı 10 Bin Polis alımı daha yapılacağını geçtiğimiz aylar içerisinde dile getirmişti.

25 bin jandarma ve 10 bin polis alımı hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada;

"Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımlarımızda ise ne kadar alım yapacağımızı duyurmuştuk. Detaylar önümüzdeki süreç içerisinde açıklanacak" ifadelerine yer vermişti.

"Bir taraftan bekçi gönderimi yapacağız. Geceleri emniyete alacağız. Hem de 13 bin polis vereceğiz. Bunların sözünü verdik 3 binini trafik bünyesine vereceğiz ve ayrıca 10 binini ise Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bu gelinen sürece kadar sabrettiler ama şimdi tam zamanıdır. Bir 10 bin polis alımı yaptık ve oradan göndereceğiz. Ayrıca Eylül ayı içerisinde 10 bin polis alımı daha yapacağız. Oradan da göndermeler yapacağız" demişti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karahan
Karahan - 1 yıl Önce

Yas siniri 35 olsun kpss puani 50, mulakatta zorlansin insanlar

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Kpss puanı 50 olsn nolur önlisans- lisans

yunus tanrıkulu
yunus tanrıkulu - 1 yıl Önce

yaş kısmını esnetsinler 33 olsun

Asker polis adayı
Asker polis adayı - 1 yıl Önce

Özel harekat polisi alınsın lise mezunu olarak kpss şartsız fiziği iyi olan sözlü mülakatta diksiyonu düzgün vücut direnci sağlam olan başvururken ben yaparım diyen eğitimi de geçerim diyen herkes o üniformayı hakedebilir.

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

Lisans 50-55 olsun 2017-2018 alinsin

Aydinn
Aydinn - 1 yıl Önce

Onlisan mezunuyum kpss kalksın yaş sınırı 35 beş olsun..

Can
Can - 1 yıl Önce

Bence yaş konusu bir daha gözden geçirmeleri lazım

mehtap duman
mehtap duman - 1 yıl Önce

lütfen yaş 35 olsun.yıllarca fetö nedeniyle hakkımız yendi mağdur olduk. önümüzdeki engeller kalksın artık