Bakan Soylu Açıkladı: Temmuz Ayında 10 Bin Polis Alımı Yapılacak

Polis Akademisi mezuniyet töreninde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında; 23. Dönem POMEM ile ilgili uzun süredir merak edilen soruya yanıt verdi ve Temmuz ayında 10 bin polis alımı yapacaklarını sözlerine ekledi. Peki 23. Dönem Polis POMEM alımı başvuruları ne zaman? İşte detaylar.

Polis Akademisi İlk Derece Amirlik 3. Dönem Mezuniyet Töreninde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Temmuz ayında 10 bin polis alımı yapılacağını duyurdu.

Bakan Soylu bu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise;

"23. Dönem POMEM’lerde eğitim görmek üzere üniversite mezunu 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için 2018 Temmuz ayında ilana çıkılacak, eğitimlere Eylül ayında başlanacak, Aralık ayında süreç tamamlanacak. 13 Bin şimdi aldık, 10 bin alıyoruz, 10 bin daha alacağız, 33 bin arkadaşımızla birlikte inşallah polisimiz büyük bir güç kuvvet kazanacaktır" dedi.

PEKİ BAŞVURU ŞARTLARI NASIL OLACAK?

Daha önce yayımlanan polis alımı ilanlarında adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında;

T.C. Vatandaşı olmak ayrıca, Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartlarının yanı sıra; KPSS'den en az 70 almış olmak şartlarına yer verilmekteydi.

Ayrıca boy şartı, yaş şartı ve sağlık durumu açısından engel olabilecek problemleri olmayan adayların başvuruda bulunması gerektiği duyurulmuştu.

Bu konuyla alakalı olarak Temmuz ayında yayınlanacak 10 bin polis alım ilanında ise daha önceki alımlarda uygulanan başvuru şartlarının büyük oranda aynı olması talep ediliyor.

Bakan Soylu'nun açıklamaları doğrultusunda 10 Bin polis alımı hakkında ilan beklenmekte. Adaylar Temmuz ayında alımı yapılacak 10 bin polis alımını beklemeye başladılar.

Başvuru şartları ve polis alım ilanıyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları anlık olarak kamupersoneli.net sitesinden inceleyebilirsiniz.

Kamupersoneli.net olarak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 1 yıl Önce

Yaş 35 olmalı

Seda
Seda - 1 yıl Önce

2018 yılı KPSS iş beklensin, yaş sınırı 35 olsun da üç beş kişi ekmek yesin yahu

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Pöh alımında Kpss önlisans 60 puan olsun yeter artık hiç başvuru yapamıyoruz

Elif
Elif - 1 yıl Önce

Yas sınırı 35 olsun lutfen

Volkan
Volkan - 1 yıl Önce

Lise mezunu da alimlar olsun artik yeter.

Recep
Recep - 1 yıl Önce

Yillardir bekliyorum lutfen Önlisans KPSS 60 olsun

Samet
Samet - 1 yıl Önce

Kpss sarti kalksin saglikli bireyler vatani icin gorev yapsin yahu kpss nedir

Selcuk
Selcuk - 1 yıl Önce

Yaş yaş yas sartini arttirinnn yasim 32