Bakan Soylu Açıkladı: Yıl İçinde 25 Bin 500 Polis Alımı Daha Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında 18 bin polis alımının tamamlanacağını ve yıl içinde 25 bin 500 polis alımı daha yapılacağını vurguladı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Emniyet Personeli 19.07.2018, 12:32 19.07.2018, 12:43
Bakan Soylu Açıkladı: Yıl İçinde 25 Bin 500 Polis Alımı Daha Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 21. dönem POMEM mezuniyet töreninde çeşitli açıklamalarda bulundu ve polis alımları hakkında müjdeler verdi. 

25 BİN 500 POLİS ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada gerçekleştirdiği açıklamalarında 21. dönem mezunları ile beraber 18 bin 426 polis alımının gerçekleştirildiğini ve bunun yanı sıra yıl sonuna kadar 25 bin 500 polis alımının daha yapılacağını vurguladı. 

Tüm bunların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında da 35 bin yeni polis alımının yapılacağını ifade etti. İşte Bakan Soylu'nun açıklamaları:

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

İçişleri Bakanı Soylu açıklamalarında "Türkiye genelinde 68 bin 779 yeni polis alımı yapıldı. Yanlız İstanbul'da 17 bin 465 yeni polisi göreve başlattık. Bugün 21. dönem mezunlarımızla birlikte bu yıl 18 bin 426 evladımız Emniyet Teşkilatımıza katılmış olacak. Yıl sonuna kadar 25 bin 500 kişilik daha alım planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl da 35 bin yeni öğrenci alacağız. Suça karşı bir çığ gibi büyüyor ve hep birlikte güçleniyoruz.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin personel noktasında bütün tahribatı kapatılmış ve artıya geçtir. Önümüzdeki dönemde yeni hükümet sisteminde inşallah çok daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız." ifadelerine yer verdi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (37)
Toygar 1 yıl önce
Bu lise mezunu girmek isteyenlere garezi olanlara sesleniyorum sizler önlisans lisans mezunu olupta adam olduğunuzumu sanıyorsunuz halinize acıyım lisans okuyupta polis olacaksınız bu vatan icin canını vermeye bukadar gönüllü sizmi varsınız ben bunu anlamıyorum adam lise mezunuda alınsın diyor yorumuna beģenmedim atılıyor bu teşkilatta sizin gibi statü ayrımı yapanlara yer yok sizler sözlü mülakatta elen3cek olanlardınız sevgiler saygılarla .
Mert Tetik 1 yıl önce
Lise mezunlarına asgari ücret verip polis yapsan hepsi üniversite okur. Ama şuan üniversite okuyup işsizler kervanına katılmak istemeyen herkes hazırdan polis olmak istiyor. Bu hak önce okuyanların gençler üzgünüm
firat 1 yıl önce
Sayin Bakanım lise düzeyi polis alimi yapilsin maaş istemiyorum yeterki bu vatan için canımı verecek bir görevim olsun
Fatma 1 yıl önce
Pöh alımı kpssiz bayan alım ne zaman olcak
Samet 1 yıl önce
Yaş sınırı en az 35 olmalı.
35 yaşındaki herkesde delikanli gibi savasabilir polislik yapabilir
Tugbacyhn 1 yıl önce
LÜTFEN LİSE MEZUNU BAYAN PÖH ALIMI DA OLSUN KAC YİLDİR BEKLİYORUZ BU HABERİ BİZİM SESİMİZİ DE DUYUN ALLAH RIZASI İCİN CANİM FEDA OLSUN VATANIMA AY YILDIZLI BAYRAĞIMA
Pöh aday 1 yıl önce
Pöh lise nezunu askerliksiz kpss siz yks siz istiyoruz bakanım
Bugra 1 yıl önce
Artik lise mezunlarini bekliyoruz
İsmail 1 yıl önce
Sayın bakanım o kadar millet polis olmak istiyor bu vatanını seven canını feda edecek kadar çok evladı var.Sizden sadece isteğim yaş sınırını 35 yapın ki millet girsin terörle fetö ile suçlularla bizde savaşalım..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın