banner731

Bakan Soylu'dan Yeni PÖH Alımı Açıklaması Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir panelde yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında PÖH alımları hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...

Emniyet Personeli 20.01.2019, 21:34
Bakan Soylu'dan Yeni PÖH Alımı Açıklaması Geldi

2019 pöh alımı için adayların meraklı ve heyecanlı bekleyişleri sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz aylar itibariyle açıklamaları gerçekleştirilen süreçle alakalı, ilanın yayımlanması ve kadın PÖH adaylarına da başvuru imkanı sunulması isteniyor.

2018 yılında yapılan çok sayıda PÖH ve polis alımları için ayrılan kadroların yanı sıra, 2019 yılında da PÖH ve polis kadrolarına da alımların yapılması isteniyor.

2019 yılı alımları olacak mı? PÖH alımı ve Polis Alımı Açıklamaları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir panelde; katılımcıların sorularını yanıtladı. Burada kendisine yöneltilen 2019 pöh alımı olacak mı sorusuna da yanıt veren İçişleri Bakanı Soylu, bu soruları sevdiğini ifade etti. Açıklamasında 2019 yılı pöh alımları için net bir sayı bildirmenin ya da 10 bin kişilik bir alım yapılmasının şuanki ihtiyaçlar göz önüne alındığında kolay olmadığını, mevcut ihtiyaçlardan ziyade hesaplamaların da net yapılması gerektiğini ifade ederek; çalışmalar yapıldığında kamuoyuna aktarılacağını vurguladı.

Açıklamasında " Polis özel harekat ile Jandarma özel harekat ve TSK'daki özel kuvvetler, en zorlu işler bu branşlardaki personellerde. Şuan zannediyorum 23 bin 500  civarında bir polis özel harekatımız var. Ve bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam. Ancak arkadaşlarımız şimdi bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Ama bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız , kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz. " şeklinde konuştu.

Yorumlar (7)
merve 11 ay önce
Acaba ne kadar sonra olur
Pöh 11 ay önce
Sayın soylu güzel haberlerinizi bekliyoruz
Pöh 11 ay önce
Lütfen lütfen rica ediyorum lütfen KPSS şartı olmasın
Mehmet 11 ay önce
Zaman kaybi sadece onca insani senelerdir boşuna bekletiyolar
Yusuf 11 ay önce
Olsun artk dayanacak gücümüz kalmadı
E 11 ay önce
Bu sefer nekadar bekletecekler acaba
Polen 5 ay önce
Duztabanlari da alirmisiniz