EGM 10 Bin 500 Bekçi Alımının Yapılacağı İller ! Genel Başvuru Şartları Belli Oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin bekçi alımı kadrosu ihdas edilmişti. Bu sayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları ile 10 bin 500'e çıkarılmıştı. Bunun yanı sıra bekçi alımının yapılacağı iller de belli oldu. Peki genel başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman yapılacak?

EGM 10 Bin 500 Bekçi Alımının Yapılacağı İller ! Genel Başvuru Şartları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname ile İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 10 bin bekçi kadrosu ihdas edilmişti. Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanlığa ihdas edilen 10 bin kişilik bekçi kadrosunun yükseltildiğini 10 bin 500 bekçi alımı yapılacağını açıkladı. 

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI: 10 BİN 500 BEKÇİ ALINACAK

Resmi Gazete'de yayımlanan kadroyu İçişleri Bakanlığı yükselterek toplamda 10 bin 500 bekçi alımı gerçekleştirecek. Bekçi alımı kesinleşti. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan bekçi kadro ihdas kararı ile bekçi alım ilanlarının önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor.

BEKÇİLERİN YETKİLERİ POLİSLERLE AYNI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında şu açıklamaları yaptı;

"En çok tartışılan konuların başında bekçilerimizin görev ve yetkileri geliyor. Bekçilerimiz eğitimlerini tıpa tıp polislerimiz gibi alıyorlar. Eğitimlerinde hiç bir ayrımcılık yok. Aynı eğitimleri alıyorlar. Bekçilerimiz yalnızca gece görev yapan kolluk kuvvetlerimizdir. Gece polisi diyebiliriz. Bekçilerimizin görev ve yetkileri tıpkı polislerimizin görev ve yetkileri ile aynıdır.

HANGİ ŞEHİRLERE BEKÇİ ALIMLARI YAPILACAK?

Bekçilerin görev ve yetkilerini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hangi illere bekçi alımları yapılacağını da açıkladı.

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

"Öncelikle ihtiyaçlar doğrultusunda en çok ihtiyacın olduğu şehirlere daha fazla alım yapmak kaydıyla tüm vilayetlerimize, tüm şehirlerimize bekçi alımları gerçekleştireceğiz" 

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bekçi müessesine çok güveniyor. Bekçi alımları ile ilgili gelişmeleri yakınen takip ediyor. Biz de gerekli raporları kendilerine sunuyoruz. Bakınız, bekçilerimiz göreve başladığı günden itibaren suç oranı %23 oranında azaldı. Bekçilerimiz bütün şehirlerimizde göreve başladığında, onların düdüğü çaldığında emniyet orada demektir."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın bakanım

ızzet buyukzileli
ızzet buyukzileli - 5 ay Önce

Lütfen yaş sınırı olmasın

Muhlis
Muhlis - 5 ay Önce

Sayın bakanım orta okul mezunlarıda alınsın binlerce genç işsiz

Ferdi
Ferdi - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın bakanım...

Ali
Ali - 5 ay Önce

Askerlik şarti kaldirilsin ya

Mesut
Mesut - 5 ay Önce

İlkokul mezunu da bekçi olabiliyormu

Temel yelekoglu
Temel yelekoglu - 5 ay Önce

Ortaokul mezunları da alınsın binlerce genç var

Aykut
Aykut - 5 ay Önce

Ilkogretim gecerlimidir