EGM 2018'de 10 Bin, 2019'da 35 bin Polis Memuru Alımı Yapılacak! Genel Şartlar (PÖH, POMEM, PMYO)

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin polis alımı yapılacak. Polis alımına ilişkin muhtemel genel şartları okuyucularımızla paylaşıyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinde 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etti.

EGM 2018'de 10 Bin, 2019'da 35 bin Polis Memuru Alımı Yapılacak! Genel Şartlar (PÖH, POMEM, PMYO)

2018 yılı içinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğüne polis alımları gerçekleştirildi ve bu alımlar devam edecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarına ilişkin yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinde bir 10 bin polis alımı daha yapılacağnı belirtti. Bu konu hakkında Bakan Soylu'nun açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinde 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacağını açıkladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarında göre 2018 yılı bitmeden 10 bin polis alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Peki yayımlanacak olan ilanda hangi branşlarda alım olmasını talep ediyorsunuz? Alımlar PÖH, POMEM ve PMYO branşlarından hangisinde olmalıdır?

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Peki yayımlanacak olan ilanda genel şartlar nasıl olacak? Bir önceki polis alımına ilişkin genel şartları okuyucularımızla paylaşıyoruz. Muhtemekl genel şartlar:

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 03:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunahan altıner
Tunahan altıner - 6 ay Önce

Lise mezunu kpss şartsız pöh alımı bekliyoruz

Ayşegül
Ayşegül - 6 ay Önce

lütfen ama lütfen kpss puanı olmasın artık. kpss puanıyla alım yapılmasın.. zaten polislik için ayrı bir yazılı sınav yapıyorlar daha ne kpss puanı istiyorlar anlamıyorum ki.. kpss puanı lütfen artık kalksın

Bozkurt
Bozkurt - 6 ay Önce

Lise mezunu rica ediyoruz lütfen PÖH lise mezunu olsun Pmyo sınavlarına çalışamıyoruz para kazanmak zor vaktimiz dar yorgun oluyoruz

İsmail
İsmail - 6 ay Önce

Lise mezunu Pöh ilanı bekliyoruz sayın bakanım .

Poh
Poh - 6 ay Önce

Lütfen kpss şartı olamazsın poh için lise mezunu olarak tek umudum bu kaldı hadi hayırlısı yoldaslar

Yunus
Yunus - 6 ay Önce

En az ön lisans mezunu olmalıdır KPSS şartı aranmalıdır biz bunca yıl boş yere mi okuduk

Hasan Basri Yüksel
Hasan Basri Yüksel - 6 ay Önce

20 yasindayim lise mezunuyum 2 sene onceki yapilan pöh alimlari gibi alim bekliyoruz.

Melisa
Melisa - 6 ay Önce

KPSS şartsız pöh alımı yapılsın çok uzun zaman oldu alımlar olmayalı