EGM 24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuru Detayları ! PÖH Alımı Detayları

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 24. dönem POMEM kapsamında polis alımı yapılacak. POMEM polis alımı başvuru detayları adaylar tarafından araştırılıyor. Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu polis alımlarının bir kısmının PÖH branşında yapılması talep ediliyor.

EGM 24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuru Detayları ! PÖH Alımı Detayları

24. Dönem POMEM polis alımları için sınav tarihi ve başvuru zamanı merak ediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından polis adayları yapılacak olan açıklamaları bekliyor. Peki, 24. POMEM başvuruları ne zaman yapılacak?

TARİH BELLİ OLDU MU?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan erkek, kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan polis alımları hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev almak isteyen gençler merakla '24. Dönem POMEM sınavı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor.

Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireylerin merakla beklediği süreç hakkında henüz bir açıklama yok ancak, 24. Dönem POMEM başvurularının 23. Döneme dair sürecin bitmesinin ardından başlayacağı tahmin ediliyor. 24. Dönem POMEM polis alımları hakkında resmi bir açıklama yapıldığı takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

POMEM NEDİR?

POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi), Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere meslek eğitimi veren eğitim öğretim kurumlarıdır. 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olanlara yapılan sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere eğitim verilir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pöh
Pöh - 6 ay Önce

Lise mezunu alımıda olsun

asmin
asmin - 6 ay Önce

Lütfenn kpss şartı aranmasın

Osman
Osman - 6 ay Önce

Poh alımı yapılsın

Emine dincer
Emine dincer - 6 ay Önce

19 donem pöh alımları gibi olur inşeAllah

Abdullah
Abdullah - 6 ay Önce

Lise mezunu olsun sayın bakanım

Emel köksal
Emel köksal - 6 ay Önce

Bakanim nolur size yalvariom lise mezunu bay bayan alim yapin yas 36 sinir olsun lutfen nolur bian once pöh alimi istiyoz duyun sesimizi Allah rızası için hep bunu beklioz hayal kuruoz 2019 poh olsun pomem hep aldiniz yeter universiye mezunlari zateb her alanda is buluo duyun sesimizi

mert
mert - 6 ay Önce

lise mezunu polis özel harekat alımı olsun canla bekliyoruz.

Elif ergun
Elif ergun - 6 ay Önce

Lise mezunu alim olsun canim feda turkiyeme