EGM 35 Bin Polis Alımı İçin Geri Sayım Başladı ! POMEM, PMYO, PAEM ve PÖH Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü )EGM) bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımı gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bundan önce yaptığı açıklamalarında EGM bünyesinde 35 bin polis alımının yapılacağını ifade etmişti. Adaylar bu polis alımlarının bir kısmının uzun zamandır beklenen PÖH branşında yapılmasını talep ediyor.

EGM 35 Bin Polis Alımı İçin Geri Sayım Başladı ! POMEM, PMYO, PAEM ve PÖH Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımlarının devam edeceğini belirtti. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyuucularımızla paylaşıyoruz. 

35 BİN POLİS ALINACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

Polis alımları hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan polis alım ilanlarında genel şartların nasıl olacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bundan dolayı bir önceki polis alımındaki genel şaratları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asya
asya - 6 ay Önce

Kpss puan şartı istenmesin lütfenn

ali altınsoy
ali altınsoy @asya - 6 ay Önce

hadi inşAllah kpss istenmesin

Seda
Seda - 6 ay Önce

Kpss istenmesin lütfen.

Can
Can - 6 ay Önce

Lise mezunu pöh alımı olsun kpss şartı aranmasın lütfen

Sevcan
Sevcan - 6 ay Önce

İnşAllah öyle olur

Fuat
Fuat - 6 ay Önce

Lise mezunu pöh alımı olsun

Ayşem
Ayşem - 6 ay Önce

Nasıl başvuru yapacağız bilgisi olan lütfen açıklama yapsın

Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Kpss şartı olmasın lütfen

Burak
Burak - 6 ay Önce

Onlisans için kpss şartı 70 den 60 a indirilsin

A
A - 6 ay Önce

İnşAllah düşer kardeşim

sebiha karaca
sebiha karaca - 6 ay Önce

bir an önce açıklama gelmeli