banner731

EGM 8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

İçişleri Bakanlığı (EGM) Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2019/1. dönem ve 2019/2. dönem 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yazılı sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. EGM bekçi alımı sınav sonuçları sorgulama ekranı üzerinden sınava giren adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve sonuç ekranında yer alan güvenlik kodu ile erişim sağlanabileceği bildirildi.

Emniyet Personeli 07.08.2019, 17:15
EGM 8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Merakla beklenen İçişleri Bakanlığı (EGM) Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı yazılı sınav sonuçları nihayet açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan son dakika duyurusuna göre 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yazılı sınav sonuçları erişime açıldı.

2019/1. DÖNEM BEKÇİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TKLAYINIZ

2019/1. DÖNEM BEKÇİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TKLAYINIZ

YAZILI SINAV NE ZAMAN YAPILDI?

21 Haziran 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görevlendirilecek 8 bin bekçi alımı kapsamında düzenlenecek olan yazılı sınav için duyuru yayımlanmıştı.

Bu kapsamda MEB tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde istihdam edilecek 2019/1. Dönem ve 2019/2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı kapsamında yazılı sınavları 13 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenmişti.

SINAV AŞAMASI NASILDI?

8 bin bekçi alımı kapsamında düzenlenen yazılı sınavda çoktan seçmeli 5 seçenekli A ve B soru kitapçığı verilmişti.

Ayrıca yayımlanan duyuru kapsamında sınav sorularının yanı sıra cevap anahtarlarının da 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacağı bildirilmişti.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV

MEB tarafından paylaşılan detaylara göre sınav konuları şu şekildeydi;

Yorumlar (0)