EGM Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu?

2019 bekçi alımı başvurularının ne zaman yapılacağı, binlerce bekçi adayı tarafından araştırılıyor. 10 bin bekçi alımı için başvuru tarihlerinin ne zaman netleşeceği adaylar tarafından araştırılıyor. Peki başvurular ne zaman başlayacak?

EGM Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapılmıştı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamenin ardından hayalindeki mesleği icra etmek isteyen vatandaşlar, bekçi alımı başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, 2019 bekçi alımı ne zaman yapılacak? Başvuru tarihleri belli oldu mu?

10 BİN YENİ KADRO

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

TARİH NETLEŞTİ Mİ?

13 Kasım Salı günü Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlanan 10 bin bekçi alımı kadro ihdasının ardından alım tarihi hakkında herhangi bir ilan duyurusu gelmedi.

Söz konusu istihdam hakkında, önümüzdeki haftalarda gelişme olabileceği tahmin ediliyor. Konuya dair detaylar belli oldukça haberimizden yer vereceğiz.

GEÇMİŞ ALIMLARDA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Söz konusu 10 bin bekçi alımı için başvuru tarihinin yanı sıra başvuru koşulları da belli olmadı. Ancak önceki dönemlerde yapılan bekçi alımlarında şu şartlar aranmıştı;

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için fiziki yeterlilik aranacak. Yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav yapılacak.

Yazılı sınavda Türkçe, sosyal bilgiler, fen, hayat bilgisi, matematik ve genel kültür başlıklarında sorular sorulacak. Yanıtlar optik kağıtlara işaretlenecek. Yazılı sınavda 100 puan üzerinden 50 puan alan başarılı sayılacak. Ancak bakanlık ihtiyaç durumunda başarı puanını değiştirebilecek.

Fiziki yeterlilik sınavında komisyon, adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısını uygulamaları olarak değerlendirecek. Adayın süre takibi sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılacak. Fiziki sınavdan 60’ın altında puan alanlar başarısız sayılacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SERDAR YÜCEL
SERDAR YÜCEL - 5 ay Önce

Ilkögretim mezunlarına da hak tanınsın en azında işsizlik azalır

Murat şırnak
Murat şırnak - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsin

yaş
yaş - 5 ay Önce

Lütfen yaşı enaz 33 olsun

Nurullah
Nurullah - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın ya da tecilliler başvuru yapabilsin

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın lütfen.

ramazan
ramazan - 5 ay Önce

bence öncelik olark askerlini tamam lamış kişilere öncelik verilsin

İskender inat
İskender inat - 5 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın

Ibrahim
Ibrahim - 5 ay Önce

InşAllah askerlik şartı kalkar