EGM Bekçi Alımına İlişkin Polis Akademisi Başkanlığından Önemli Yazı !

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi alımları devam ediyor. Söz konusu bekçi alımına ilişkin geçtiğimiz günlerde sonuçlar açıklanmıştı. Bunun yanı sıra bekçi alımlarına ilişkin Polis Akademisi Başkanlığı tarafından İl Emniyet Müdürlüklerine önemli bir yazı gönderildi.

EGM Bekçi Alımına İlişkin Polis Akademisi Başkanlığından Önemli Yazı !

Bilindiği gibi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımına ilişkin sonuçlar açıklanmıştı. Bekçi alımına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

GÖNDERİLEN YAZI

Polisaskeradaylarının aktardıklarına göre Polis Akademisi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüklerine bir resmi yazı gönderdi. 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı eğitimleri için gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

2018 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine giriş sınavı sonrasında 7 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim kurumlarında meslek içi eğitim başlayacağından dolayı asil ve yeteri kadar yedek olarak belirlenen adaylara yönelik planlama yapılan il emniyet müdürlükleri tarafından 3 Aralık 2018 tarihinden itibaren Sağlık Raporu İşlemleri kısa sürede tamamlandıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilecek ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından da söz konusu raporların 6 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması istenilmiştir.

7 Ocak – 1 Mart 2019 tarihi arasında Polis Akademisin bağlı eğitim kurumlarında eğitim verilecektir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer
Muammer - 7 ay Önce

Yaş sınırı 35 olsun ne oluuuurrr

Suat
Suat - 7 ay Önce

Askerlik şartları kaldırılsın lütfen gençlere fırsat tanıyın

emir
emir - 7 ay Önce

askerlik şartı kaldırılsın.

Seyfi
Seyfi - 7 ay Önce

İnşAllah bekçi alımında ilköğretim mezunu şartı lise olmaz. Veya lise diploması Alacak olanlara başvuru süresi içerisinde başvurusu kabul edilir.

Serhat
Serhat - 7 ay Önce

Askerlik şartı kalksin

Emre
Emre - 7 ay Önce

Ilk ögretim kabul edilir insAllah

OSMAN
OSMAN - 7 ay Önce

ortaokul da olsun ne olur

Umut
Umut - 7 ay Önce

İlköğretim mezunu olsun

Hanifi
Hanifi - 7 ay Önce

Başvuru nasıl yapılır bilgi beyler ?