EGM Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırılabilir ! 10 Bin 500 Bekçi Alımı Yapılacak- bekçi alımında son durum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamayla beraber bekçi alımı konusunda değerlendirmelerde bulunmuştu. Ayrıca Bakan Soylu açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 10 bin 500 bekçi alımı yapılacağını açıklamıştı. Peki 10 bin 500 bekçi alımında şartlar ne olacak? 10 bin 500 bekçi alımında askerlik şartı kaldırılacak mı? 10 bin 500 bekçi alımı başvuru şartları nasıl olacak? 10 bin 500 bekçi alımı için ilan ne zaman yayımlanacak? Adayların 10 bin 500 bekçi alımında yaş şartının kaldırılmasını istiyorlar. 10 bin 500 bekçi alımında yaş şartı ne olacak?

EGM Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırılabilir ! 10 Bin 500 Bekçi Alımı Yapılacak- bekçi alımında son durum

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından İl Emniyet Müdürlüklerine bir yazı gönderilerek bekçi alımı hakkında detaylar belirtildi. 

YENİ BEKÇİ ALIMI TARİHİ BELLİ OLDU

Söz konusu yazıya göre 7 Ocak'tan sonra 10 bin bekçi alımının yapılması için sürecin başlayacağı belirlendi. Söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

2018 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine giriş sınavı sonrasında 7 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim kurumlarında meslek içi eğitim başlayacağından dolayı asil ve yeteri kadar yedek olarak belirlenen adaylara yönelik planlama yapılan il emniyet müdürlükleri tarafından 3 Aralık 2018 tarihinden itibaren Sağlık Raporu İşlemleri kısa sürede tamamlandıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilecek ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından da söz konusu raporların 6 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması istenilmiştir.

7 Ocak – 1 Mart 2019 tarihi arasında Polis Akademisin bağlı eğitim kurumlarında eğitim verilecektir.

TÜM İLLERE BEKÇİ ALINACAK

Bunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bekçi alımları hakkında değerlendirmelerde bulunarak Türkiye genelinde tüm illere bekçi alımı yapılacağını belirtti. Bu konu hakkında Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"10 Bin Bekçi Alımı 'Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum. Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara'da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir'de 200 bekçi alımı yapacağız.

 Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul'daki günlük hırsızlık olayı toplam 79 du şu anda 56, Ankara'da 30'du şu an 10, İzmir'de 19'u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek."

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Bakan Soylu, yeni dönem bekçi alımı için 10 bin 500 sayısını verdi. daha önce yapılan açıklamada 10 bin alım yapılacağına yer verilmişti. Alım sayısının artması ve tüm illere bekçi alımı yapılacağı açıklaması adayları sevindirdi.

Söz konusu alım 1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı gibi Polis Akademisi tarafından yapılacak.

ASKERLİK ŞARTI KADLIRILSIN TALEBİ

Bekçi alımları hakkında adayların bazı talepleri bulunuyor. Buna göre adaylar tarafından askerlik ve yaş şartının kaldırılması talep edilmektedir. Ancak bu konu hakkında henüz net bir gelişme bulunmuyor. Yetkililer tarafından bir açıklama yapıldığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 7 ay Önce

Orta okul mezunlarınada hak verilsin

Yunus
Yunus - 7 ay Önce

Askerlik şartı kalkacak inşAllah

Bet
Bet - 7 ay Önce

Ilkokul mezunlarınada şans verilsin

Furl
Furl - 7 ay Önce

Askerlik kalksn !!!!

Kalksin
Kalksin - 7 ay Önce

Askerlik şartı olmasin

Muammer
Muammer - 7 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın

Musa
Musa - 7 ay Önce

İlk okul orta okulda alınsın Allah rızası için

Serdar
Serdar - 7 ay Önce

İlkokul mezunlarınada şans verilsin