EGM Bünyesinde Alım Yapılacak PÖH Sayısı Belli Oldu !

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen polis alımları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alınacak olan PÖH sayısı da belli oldu. İşte Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki PÖH açığı....

Emniyet Personeli 20.12.2018, 09:56 20.12.2018, 10:02 Batuhan
EGM Bünyesinde Alım Yapılacak PÖH Sayısı Belli Oldu !

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini devam ettiren Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) açık olduğu tespit edilen kadrolar için polis alımları gerçekleştirmektedir. Polis alımı ilanları Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanmakta, Devlet Personel Başkanlığı tarafından planlanmakta, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onayından sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden duyurulmaktadır. 

10 BİN 700 PÖH İHTİYACI VAR

PÖH (Polis Özel Harekat) alımları ile ilgili bir çok kaynaktan bir çok söylem ve haber görmüş olabilirsiniz. Fakat bu haberler gerçeği yansıtmıyor. 2019 yılında PÖH alımları yapılıp yapılmayacağı maalesef belirsizliğini koruyor. Adaylar tarafından PÖH alımı bekliyor.

Adaylar alımların lise mezuniyetine göre yapılmasını talep ediyor. Ancak böyle bir personel alımı PÖH tarihinde ilk kez yapılmıştı ve devamında yapılmayacağı tahmin ediliyor. 24. dönemde de PÖH alımların olmayacağı ve meslek içinden alımların gerçekleştirileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan PÖH ihtiyacı 10 bin 700 olarak belirtilmişti.

YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olanlar Polis Özel Harekat başvurusunda bulunabilirler.

2017 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

2018 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

ADAYLARDA ARANILACAK NİTELİKLER

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM'lere başvuru yapacak adaylardan,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar),

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

2019 yılı PÖH alımının ne zaman yapılacağı kesinleşmedi. 

Yorumlar (25)
Mehmet 7 ay önce
Lise mezunu alimi olursa cok guzel olur
Mahmut Bozkurt 7 ay önce
Lise mezunu alınırsa çok seviniriz
Yaş sarti 7 ay önce
Yaş şartı 32 olsun 32 olsu olsun olsun
Arda 7 ay önce
Lise mezunu bekliyoruz iç işleri bakanlığı sözü vardi
Atanur 7 ay önce
Lise mezunu alimi olsun
Emine dincer 7 ay önce
19 dönem alımları gibi olur inşeAllah lütfen lise mezunu alımları olsun kpss olmasın
Kral 7 ay önce
Lise terk olanlar basvurabilecek mi
Yusuf 7 ay önce
Hadi inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın